Новини від партнера інституту - Національної поліції України

14:55, 26-04-2022

російські військові принесли смерть та розруху в десятки українських міст і сіл. Про жорстокість та звірства окупантів дізнався весь світ. Набули загарбники ще й слави мародерів, які не могли встояти перед пральною машиною та шоколадною пастою.

російські військові, яких героїзують на рфії, проявили себе як звичайнісінькі розбійники. Наприкінці березня на Сумщині четверо окупантів вдерлися у будинок місцевих мешканців. Під дулом автомата зв’язані господарі розповіли, де ховають гроші. Окупанти забрали в людей понад 150 тисяч доларів США. Щастя, що потерпілі залишилися живі.

Ворожі військові масово відбирали в українців автомобілі. Часто навіть із життєво необхідною гуманітарною допомогою, яку чекали люди в окупованих містах... Вони безсоромно крали майно українських підприємців. Лише з однієї АЗС на Полтавщині окупанти викрали понад 140 тисяч літрів палива.

Злочинів такого типу зафіксовано кілька сотень. І це лише ті, про які достеменно відомо наразі… Всі злочини ворогів, у тому числі й майнові, поліцейські продовжують ретельно документувати.

Але, на жаль, користуються ситуацією і наші співвітчизники. Переважно це громадяни із кримінальним минулим. «Кому війна, а кому - мати рідна» - приказка саме про них. Покинуті поспіхом домівки людей, які втікали від окупантів, для цинічних мародерів стали золотою жилою. Багатьох крадіїв зупиняють як поліцейські, так і самі місцеві мешканці. І навіть ті, хто встиг втекти з краденим, довго на волі не гуляють - оперативники карного розшуку добре знають свою справу, тож зловмисникам не вдасться залишитися непокараними.

Загалом більше 5,5 тисяч кримінальних проваджень за скоєння майнових злочинів у період війни розслідують слідчі Національна поліція України.

Понад 1200 осіб уже отримали повідомлення про підозру за вчинення цих кримінальних правопорушень.

І ми працюємо далі. Розслідуємо, встановлюємо винних та притягаємо їх до відповідальності. Бо ми живемо в правовій державі. І за жодних умов не можна ні на крок відступати від Закону.