XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:

Дистанційна форма навчання як інноваційна модель викладання в Державному університеті телекомунікацій

17:05, 03-11-2022

Сьогодні система дистанційної освіти досить популярна в європейських країнах, що дає змогу студентам отримати диплом престижного вишу, практично не залишаючи своєї країни. Головним драйвером дистанційної форми навчання є нові потреби ринку праці, що потребує співробітників, готових адаптуватися до мінливих умов середовища та включених у процес постійного самовдосконалення.

З 5 до 15 серпня 2022 року Державною службою якості освіти України проведено анонімне онлайн-опитування педагогічних, науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти закладів фахової передвищої, вищої освіти щодо готовності учасників освітнього процесу до можливих форматів організації роботи в 2022/2023 навчальному році. В анкетуванні взяли участь близько 24 тисяч респондентів з 56 закладів фахової передвищої та 46 закладів вищої освіти.

Отримані результати вказують, що переважна більшість респондентів з-поміж здобувачів фахової передвищої (78,1 %) та вищої освіти (69,4 %) готові до відновлення освітнього процесу в очній формі у 2022/2023 навчальному році. Разом із тим, майже дві третини з них мають сумніви щодо ефективності такої форми організації освітнього процесу в нинішніх умовах.

Ректором Державного університету телекомунікацій організовано освітній процес з використанням «змішаних форм навчання» та технологій дистанційного навчання у період воєнного стану. Дистанційна форма навчання в цих умовах є ефективної комунікації між керівництвом Державного університету телекомунікацій, педагогічними працівниками та здобувачами освіти. Володіючи актуальною і достовірною інформацією, учасники освітнього процесу Державного університету телекомунікацій можуть приймати виважене рішення про продовження навчання, перебуваючи, приміром, за кордоном чи будучи внутрішньо переміщеними особами.

Дистанційна форма навчання – це сучасна затребувана технологія, яка допомагає зробити навчання більш якісним та доступним. Викладачі університету проводять лекційні та практичні (семінарські) заняття, консультації з використанням сервісів для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку, зокрема,  Zoom, Google, Skype. Переважна більшість студентів вважають дистанційну подачу матеріалу повністю зрозумілою, приблизно 80% студентів вважають, що найбільш функціональної для дистанційного навчання є платформа Zoom, а 20% відзначили переваги Skype.

 

Сучасна дистанційна освіта має багато переваг, але є недоліки. Найістотніший з них полягає в тому, що дистанційне освіта підходить більше для цілеспрямованих, мотивованих на навчання молодих людей, тому що їм доводиться багато самостійно займатись. Разом з тим, ця форма навчання допомагає розвивати у студентів  мотивацію до самонавчання, відповідальність, вміння планувати час, самостійність при виконанні робіт тощо.

ВЕЛИЧЕЗНИЙ «ПЛЮС» ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧЧЧАННЯ В ТОМУ, ЩО ВОНА ДОЗВОЛЯЄ ЛЮДИНІ ВЧИТИСЯ БЕЗУПИННО – ВСЕ ЖИТТЯ!

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ ДО НАВЧАННЯ В ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ!

Фотографії

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2023 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "073 - Менеджмент" кафедри Менеджменту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Менеджменту

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Менеджмент

Місія програми – підготовка фахівців, здатних на високому професійному рівні виконувати загальні функції управління організацією та її підрозділами, аналізувати і планувати діяльність організацій, управляти зовнішньоекономічною діяльністю, матеріально-технічним постачанням, вирішувати проблеми оптимізації матеріальних, фінансових та інформаційних потоків, прогнозувати розвиток конкурентного середовища тощо.

 

Спеціалізація: Менеджмент

Місія програми – підготовка фахівців, здатних на високому професійному рівні виконувати загальні функції управління організацією та її підрозділами, аналізувати і планувати діяльність організацій, управляти зовнішньоекономічною діяльністю, матеріально-технічним постачанням, вирішувати проблеми оптимізації матеріальних, фінансових та інформаційних потоків, прогнозувати розвиток конкурентного середовища тощо.

 

Переглядів: 655