Тестувальник (QA)

11:18, 26-05-2023

Розберемося хто такий тестувальник (QA) чи тестувальник ПЗ.

Хоча на перший погляд здається, що фах тестувальника найменш творчий з усієї когорти ІТ фахівців, насправді все з точністю навпаки.
Професія тестувальника вимагає набагато більш творчого підходу, ніж, наприклад, того ж розробника, який лише створює систему за шаблоном; веб-дизайнера, чи будь якого іншого спеціаліста.

Загалом після програміста, аналітика і веб-дизайнера, тестувальник – третя за творчим потенціалом професія в ІТ галузі.
То хто ж він, тестувальник (QA) - це IT-спеціаліст, який тестує готове програмне забезпечення на наявність багів та виправляє їх у разі, якщо дозволяють його фахові компетенції.

Тестувальник (QA) покращує програми, але не пише код. Він тестує сайти та мобільні додатки, знаходить помилки (баги) та описує їх. Для нього важливо, щоб усі сторінки, форми, кнопки працювали як задумано.

Тестувальник (QA), у разі потреби, направляє ПЗ розробнику, який відповідає за частину коду, де тестувальник виявив баги.

Чим власне займається тестувальник? Зокрема, основу його діяльності в ІТ компанії складає 5 основних напрямків:

• Розробка сценаріїв тестування ПЗ
  • Розробка автотестів та постійне підвищення скілів, аби ці тести вдосконалювати.
  • Проведення спеціальних тестів для ПЗ на виявлення багів
  • Контроль якості виконаної роботи та відповідальність за неї
  • Документування знайдених багів, їх опис та надання вичерпної інформації з метою, аби програмісти та розробники в майбутньому могли їх попередити та уникнути.

Зарплата молодшого тестувальника в Україні стартує з– $800, для середнього рівня – це $1900, а для старшого – $3400.

Якщо ти посидючий, уважний і маєш жвавий розум - вступай на кафедру системного аналізу! Ми навчимо тебе усьому тому, що дає можливість в подальшому отримати престижну і затребувану професію в ІТ сфері.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.