Успішний викладацький дебют магістрів УІКБ

10:14, 13-10-2022

У рамках науково-педагогічної практики на кафедрі управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) студенти групи УБДМ-61 відпрацювали навички викладацької роботи і показали високі результати.

Особливо варто відзначити магістрантів, які вже працюють за спеціальністю у провідних закордонних та вітчизняних компаніях. Саме вони при зустрічі в аудиторії кафедри розповіли студентам молодших курсів про практичні аспекти роботи у сфері інформаційної безпеки.

Зокрема, Олександр Стешенко ознайомив присутніх з особливостями організації та функціонування Центру інформаційної безпеки (SOC), розглянув основні процеси та технології, які використовуються для вирішення проблем захисту інформації, виділив переваги і недоліки впровадження SOC.

Марія Костроміна розповіла про забезпечення безпеки кінцевих точок (endpoint), представила дані про кількість атак на кінцеві пристрої, які вимагають захисту, виокремила причини зростання таких загроз і напрями мінімізації притаманних їм ризиків, навела приклади ефективних програмних рішень.

У своїй доповіді, присвяченій проблемам запобігання і протидії методам соціальної інженерії на підприємстві, Анна Киричук розповіла про різні маніпулятивні технології, а також методи їх виявлення та протидії, навела практичні ситуації та зразки поведінки працівників у випадку підозрілих дій.

Владислав Самко представив змістовний виступ щодо циклу управління вразливостями на основі хмарної платформи Qualys, яка надає повну інформацію про захищеність IT-інфраструктури, допомагаючи компаніям спростити процес управління інформаційною безпекою.

Варто відзначити значне зацікавлення тематикою  виступів магістрантів-практиків з боку студентів 1-3 курсів, які уважно слухали, задавали питання і прагнули поспілкуватися з доповідачами особисто.

Завдяки проведенню таких занять студенти магістерської програми спробували себе в якості викладачів, посилили практичну спрямованість викладання навчальних дисциплін кафедри, наочно проілюстрували професійні перспективи випускників спеціалізації Управління інформаційною та кібербезпекою.