Успішне виконання завдань навчання студентів викладачами кафедри уікб в осінньому семестрі навчального року

15:40, 09-12-2022

Підвищений інтерес до навчання в Навчально-науковому інституті захисту інформації пояснюється тим, що вже кілька років студенти навчаються за новою освітньою моделлю, в якій враховані досягнення світового досвіду, рекомендації потенційних роботодавців - партнерів Державного ніверситету телекомунікацій і побажання самих студентів. Цікавість до навчання відтверджується збільшеням кожного року кількості абітурієнтів.

За відгуками наших випускників університет є також  єдиним профільним університетом  України з підготовки  фахівців у сфері телекомунікацій та інформаційних технологій. Тому, як підтверджує працевлаштування,  випускники університету користуються незаперечними перевагами на ринку праці,  мають всі можливості для подальшого кар’єрного росту.  Великим попитом користуються фахівці з організації інформаційної безпеки в різних сферах загальнодержавної діяльності:

• в сфері державного управління та силових структурах;
  • в сфері банківської діяльності;
  • в організаціях та установах комерційного спрямування;
  • в галузі інфокомунікацій та інформаційних технологій;
  • та інше.

Партнери кафедри  Управління інформаційною те кібернетичною безпекою (УІКБ) визначають необхідні компетенції фахівця у сфері управління інформаційною безпекою, основними з яких є:

• аналіз проблем інформаційної сфери та організація діяльності з огляду на досягнення науки управління та з урахуванням динамічних змін, що відбуваються у сфері інформаційної безпеки;
  • розробка планових документів щодо організаційних заходів та технічних засобів захисту інформаційних ресурсів і баз даних обмеженого доступу;
  • розробка проектів нормативно-правових актів та організація заходів з питань діяльності підприємств, установ, організацій, використовуючи різні моделі управління та методи оцінювання загроз інформаційній безпеці;
  • формування політики інформаційної безпеки підприємства;
  • проектування систем управління інформаційною безпекою та здійснення їх аудиту;
  • проведення аудиту інформаційної безпеки на підприємстві та службових розслідувань інцидентів, пов’язаних з порушенням інформаційної безпеки.

В сучасних умовах стану в Україні – зростання інформаційних і кіберзагроз  та переходу на дистанційні форми навчання - на кафедрі  УІКБ  в навчальний процес активно впроваджуються доступні форми комунікації викладачів зі студентами в напрямках проведення навчальних занять (організація  доступу, контроль і облік присутності та оцінювання знань (захист контрольних робіт і виконаня практичних завдань -  для студентів спеціальності денної та заочної форм навчання.

Так за осінній семестр  2022/2023 навчального року студенти спеціальності «Управління інформаційною безпекою» мали  можливість працювати з матеріалами, представленими в електронній системі Moodle і інших електронних програмах оцінювання, й віддалено успішно пройти проміжні та підсумкові тестування й на їх підставі отримати оцінки.   Це підтверджують викладачі кафедри доценти Мужанова Т.М, і ЯкименкоЮ.М.по проведенню своїх навчальних дисциплін:

• "Іноземна мова за професійним спрямуванням"
  • Cтандарти інформаційної та кібербезпеки”

Студенти позитивно оцінюють використання дистанційних методів освіти, оскільки вони забезпечують потребу в інтерактивній взаємодії студентів і викладачів в процесі навчання, надають студентам можливості самостійної роботи з освоєння нового матеріалу і не вимагають обов’язкової присутності в освітній установі, що є важливим для тих, хто вже обрали і працюють за фахом.

*****

Кафедра є випускною за напрямом підготовки (галузь знань) «12 Інформаційні технології», спеціальністю «125, Кібербезпека», за акредитованими освітніми програмами ступеня бакалавра та магістра за спеціалізацією Управління інформаційною безпекою і підтверджує своє право на викладання навчальних дисциплін у сфері управління інформаційною безпекою.