Наукові здобутки студентів кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою

13:27, 24-01-2023

У рамках студентської наукової роботи на кафедрі управління інформаційною та кібернетичною безпекою упродовж першого семестру 2022-23 н.р. було здійснено низку активностей.

Зокрема, студенти кафедри регулярно публікують результати своїх дослідницьких пошуків, зокрема 17 студентів кафедри взяли активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми кібербезпеки» (27 жовтня 2022 року) і представили тези з актуальних питань розвитку галузі. Студенти групи УБДМ-51 Л. Гарнатко та М. Костроміна підготували й видали статтю, присвячену вивченню сутності і співвідношення понять кібербезпеки та кіберстійкості.

Відповідно до плану діяльності студентського наукового гуртка кафедри (керівники: Мужанова Т.М. та Якименко Ю.М.) та в рамках вивчення іноземної мови професійного спрямування проаналізовано зміни в оновлених версіях міжнародних стандартів ISO 27001 та ISO 27002 випуску 2022 року.

Для формування навичок наукового дослідження студентам запропоновано провести порівняльну характеристику сертифікаційних курсів CISSP (Сертифікований професіонал з безпеки інформаційних систем) та CISM (Сертифікований менеджер інформаційної безпеки), які, за статистикою, є найбільш популярними серед фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою.

Також студенти кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою спробували себе в написанні есе, присвячених питанням впровадження системи управління інформаційною безпекою (Information Security Management System (ISMS): Essence&Advantages).

Кращі наукові роботи на виконання перелічених вище завдань представили студенти третього курсу: Д. Єльчанінов, Є. Корнієнко, Н. Мельниченко, Д. Одноочко, Н. Святська, І. Селіванов, Д. Юнак, В. Котецька, А. Макаренко, Д. Мисник, С. Мусієнко, А. Семенченко, І. Фомін.

Особлива увага була приділена студентам випускних курсів, яким надана допомога у виборі тем кваліфікаційних робіт, їх ознайомлено з вимогами до написання тез і наукових статей, а також оновлено методичні рекомендації щодо підготовки бакалаврських та магістерських кваліфікаційних робіт.

Варто відзначити, що завдяки добре налагодженій студенській науковій роботі науково-педагогічні працівники кафедри не тільки знайомлять студентів із проблематикою галузі, сприяють формуванню основних умінь і навичок наукового дослідження, але й виявляють серед студентства перспективних науковців і викладачів з управління інформаційною та кібернетичною безпекою.

Так, нинішні молоді викладачі нашої кафедри (Запорожченко М.М., Тищенко В.С.), які вже працюють над кандидатськими дисертаціями, є випускниками магістерської програми за спеціалізацією «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» Державного університету телекомунікацій.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.