Проведено екзамен з дисципліни “Стандарти інформаційної та кібербезпеки” на кафедрі УІКБ

09:35, 08-02-2023

На кафедрі "Управління інформаційної та кібернетичної безпекою" (УІКБ) викладачем Якименко Ю.М. і аспірантом Тищенко В.С. був проведений зі студентами 2 курсу Навчально-наукового інституту захисту інформації  - захист контрольних робіт і екзамен  з дисципліни “Стандарти інформаційної та кібербезпеки” (СІТАК).  Отримані оцінки підтвердили успішне завершення  навчання в осінньому семестрі  2022-2023 нвчального року студентами навчальних груп  БСД 21- 24, СЗД 21 та СЗД 22, УІКБ 21 та УІКБ 22- в кількості 244 осіб. В основу тем контрольних робіт для  виконання були запропоновані  національні і міжнародні стандарти, діючі в Україні у сфері інформаційної безпеки на 1.01.2022 року.

Теоретична підготовка була орієнтована на компетенції, що пред'являються компаніями-партнерами та роботодавцями до випускників університету як фахівців.

Основними вимогами роботодавців є знання і вміння використання вимог стандартів інформаційної та кібербезпеки в основних напрямах в сфері забезпечення інформаційної безпеки (ІБ):

• Моніторинг інцидентів ІБ..
  • Проведення оцінки ризиків ІБ.
  • Проведення розслідувань інцидентів ІБ.
  • Знання і розуміння стандартів ІБ ISO 27001, ISO 27002.
  • Практичні навички впровадження системи менеджменту ІБ.

Заняття, що проводилися на кафедрі УІКБ, забезпечили  практичні складові навчання в цих професійних напрямках і підготовку висококваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців, які в повній мірі будуть відповідати потребам сучасного ринку праці.

Актуальність вивчення вимог нормативних документів України, і в першу чергу - міжнародних і національних стандартів, відіграють важливу роль у встановленні основних  вимог, правил, настанов чи характеристикк щодо діяльності або її результатів будь-якого підприємства, в тому числі і в сфері безпеки.

Фахова компетентність випускників, відповідно до Закону про вищу освіту по спеціальності 125, Кібербезпека,  визначена: Здатність застосовувати законодавчу та нормативно-правову базу, а також державні та міжнародні вимоги, практики і стандарти з метою здійснення професійної діяльності в галузі інформаційної та/або кібербезпеки.

Зміст і результати виконаних контрольних робіт планується використовувати в начальних матеріалах дисципліни СІТАК.