Про роль студентських наукових гуртків в підготовці фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою – на кафедрі УІКБ

12:18, 23-05-2023

Студентський науковий гурток у вищих навчальних закладах визначаэться як допоміжна форма теоретичного та практичного навчання за кредитно-модульною системою освіти. Цілеспрямоване залучення студентів до поглибленого вивчення теоретичного матеріалу, відпрацювання практичних навичок, а також їх активної участі в науково-дослідній роботі, сприяє формуванню особистості як фахівця та науковця і мотивує до відповідальності щодо вибраної сфери діяльності.

Займаючись у науковому гуртку, студенти отримують можливість суттєво підвищити свою професійну майстерність, рівень теоретичної та науково-практичної підготовки.

Фахівці з управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) – це еліта інформаційної безпеки, менеджери безпеки інформації вищої ланки. Ці фахівці розуміються як з техничних питань захисту інформації, так й з питань організації роботи колективу, добре розуміють управлінські, законодавчі та економічні аспекти захисту інформації.

Сьогодні, як ніколи раніше, саме від організації інформаційної та кібербезпеки залежить успішність функціонування організації (підприємства і компанії різних форм), бізнесу чи держави. Для того, щоб студенти після закінчення університету були підготовлені достатньо до виконання своїх отриманих при навчанні знань і вмінь у сфері інформаційної безпеки,  на кафедрі УІКБ  Навчально-наукового інситуту проводяться наукові гуртки напрфесійно  високому рівні.

Активна участь студентів  у роботі гуртка сприяє підвищенню якості їх навчання -закріпленню, розширенню і вдосконаленню набутих знань та та навичок. Це сприяє підвищенню ефективності навчального процесу завдяки запрошенню обдарованих студентів до подальшої післядипломної співпраці і після  закінчення університету -  у проведенні зустрічей з ними, як представниками компаній, де вони працюють, по обміну досвідом і в проведенні занять з практичним використанням новітних методів і засобів забезпечення інформаційної безпеки на робочіх місцях.

Одним із головних напрямів формування якісного рівня освіти є традиційне залучення студентів до науково-дослідної роботи, що забезпечує придбанню ними необхідних  навичок у самостійному і творчому проведенні наукових досліджень (методичного, організаційного і технічного напрямків) відповідно до обраної спеціальності, з наступним докладом на засіданні гуртка про отримані результати.

На кафедрі забезпечується активна участь студентів у проведенні наукових конференцій і наукових семінарів, чим забезпечується поглиблене вивчення дисциплін кафедри з аналізу сучасних проблем в управлінні інформаційною безпекою.

На протязі поточного навчального року  на кафедрі УІКБ проводяться два наукових гуртка - в режимі онлайн (у системі  Zoom):

• «Актуальні проблеми та перспективні напрями управління інформаційною та кібербезпекою» - відповідно до Плану роботи на ІІ семестр 2022-23 н.р . Керівники - Мужанова Т.М. і  Якименко Ю.М.;
  • «Технічні та організаційні аспекти захисту інформаційних систем і проведення аудиту стану інформаційної безпеки» -  відповідно до Плану роботи на ІІ семестр 2022-23 н.р. Керівники - Запорожченко М.М. і Рабчун Д.І.

Відповідно до планів роботи у ІІ семестрі навчального року  були розглянуті актуальні на сьогодні питання:

• «Технології маніпулювання громадською думкою як загроза інформаційній безпеці суспільства»
  • «Формування медіаграмотності як чинник захисту від маніпуляцій у ЗМІ та мережі Інтернет»
  • «Інформаційна гігієна під час війни» на е-платформі «ProMеtheus»,
  • « Кроки проведення аудиту ІБ.  Тестування на проникнення»

Студенти гуртка на засіданні обговорювали свої матеріали для участі і приймали участь в науковихконференціях нашого університету за темами: «Стратегії кіберстійкості: управління ризиками та безперервність бізнесу» та  «Актуальні проблеми кібербезпеки».

Як пітверджується практикою, студентські наукові  гуртки кафедри УІКБ  є необхідною ланкою в навчальному процесі для становлення і розвитку майбутнього фахівця зі спеціальністю КІБЕРБЕЗПЕКА. Тому що Фахівець з інформаційної безпеки досконало володіє всім спектром сучасних інформаційних технологій, має стійкі навички з управління організаційними і технічними  проектами та впровадженням систем управління інформаційною безпекою.

Ласкаво просимо абітурієнтів до вступу на навчання в Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій