Участь кафедри УІКБ Державного університету телекомунікацій у науково-практичному круглому столі ”Стратегічні комунікації у сфері оборони”

12:15, 25-06-2021

Представники кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) Державного університету телекомунікацій - Легомінова С.В., Дзюба Т.М., Мужанова Т.М., Якименко Ю.М. з 8 по 11 червня 2021 року прийняли активну участь в міжвідомчому науково-практичному круглому столі ”Стратегічні комунікації у сфері оборони”, який був організований Директоратом інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України і проходив у Цеитральному будинку офіцерів Збройних Сил України.

Програма проведення круглого столу включала  розгляд питань:

• "Міжнародне військове співробітництво у сфері стратегічних комунікацій"
  • "Моделі внутрішніх та міжвідомчих комунікацій у секторі безпеки та оборони: українські реалії і міжнародний досвід".
  • "Військові засоби масової інформації на інформаційних мапах держав-членів НАТО".

Мета заходу: обговорення засадничих аспектів реалізації стратегічних комунікацій у сфері оборони з ключовими партнерами у секторі безпеки і оборони України, науковцями і експертами-представниками держав-членів НАТО.

Під час заходу обговорювались питання аспектів безпеки та оборони в контексті реалізації Дорожньої карти Партнерства у сфері стратегічних комунікацій між РНБО України та Міжнародним секретаріатом НАТО, міжнародного військового співробітництва у сфері стратегічних комунікацій, моделі внутрішніх та міжвідомчих комунікацій у секторі безпеки та оборони, роль та місце різних суб’єктів стратегічних комунікацій Сектору безпеки і оборони України. Серед учасників круглого столу було досить багато не лише досвідчених теоретиків, а й відомі в галузі стратегічних комунікацій практики. Таким є і доцент кафедри УІКБ Державного університету телекомунікацій Тарас Михайлович Дзюба, в минулому заступник керівника АТО в  Україні.

Кафедра УІКБ та Державний університет телекомунікацій є давніми і надійними партнерами Міністерства оборони України. Наше співробітництво продовжується на постійній основі, а всі матеріали включаються в навчальний процес за дисциплінами кафедри.

Довідка

1. Базовим документом запровадження технологій стратегічних комунікацій є  Концепція стратегічних комунікацій , яка введена  наказом МО України:

В Наказі визначено:

На необхідності запровадження технологій стратегічних комунікацій, як дієвого інструменту вдосконалення системи державного управління відповідно до суттєвих трансформацій в інформаційно-комунікаційному середовищі та реалізації реформи комунікативної діяльності держави, наголошено у ряді стратегічних державних документів. Це Стратегія сталого розвитку "Україна - 2020", схвалена Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5, Стратегія реформування державного управління України на 2016-2020 роки, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 474-р. Одним із пріоритетних завдань реформованої системи має стати набуття спроможностей, виявлення та реагування на загрози в інформаційній сфері, здійснення інформаційних заходів в інтересах Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Стратегічні комунікації це скоординоване і належне використання комунікативних можливостей держави – публічної дипломатії, зв’язків з громадськістю, військових зв’язків, інформаційних та психологічних операцій, заходів, спрямованих на просування цілей держави.

Найбільшого значення стратегічні комунікації набувають саме у контексті забезпечення національної безпеки, формування національної ідеї та об'єднання навколо неї громадян України, а також вироблення єдиного підходу до формування національних інтересів, які водночас необхідно розглядати як найбільш сучасну та перспективну форму дій в інформаційному просторі.

2. Концепція стратегічних комунікацій Міністерства оборони та Збройних Сил України є сукупністю сучасних поглядів, цільових установок, принципів та напрямів у діяльності Міністерства оборони щодо створення та впровадження системи стратегічних комунікацій у Збройних Силах.

3. Доктрина зі стратегічних комунікацій  - ВКП 10-00(49).01 затверджена  Головнокомандувачем ЗСУ генералом ХОМЧАК 12.10.2020 року.Документ розроблений робочою групою Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України. Доктрину погоджено із заінтересованими структурними підрозділами Міністерстна оборони України, Генерального штабу та органів військового управління Збройних Сил України. Мета Доктрини окреслити роль і місце стратегічних комунікацій у структурі ЗСУ та запровадити прийняті у державах-членах НАТО принципи і підходи щодо реалізації стратегічних комунікацій на підтримку цілей і завдань ЗСУ. Розробка Доктрини базувалася на передовому досвіді та актуальних директивах НАТО щодо стратегічних комунікацій, а також наукових доповідях, статтях та інших публікаціях з цієї тематики.

4. Дорожня карта програми Партнерства зі стратегічних комунікацій між Радою національної безпеки і оборони України та Міжнародним секретаріатом НАТО була підписана 22 вересня 2015 року Секретарем РНБО Олександром Турчиновим і  Генеральним Секретарем НАТО  Єнсом Столтенбергом.  Дорожня карта Партнерства у сфері стратегічних комунікацій, мала стати основою для надання країнами – членами Альянсу технічної допомоги для органів влади України у розбудові спроможностей у сфері стратегічних комунікацій. Насамперед ішлося про підготовку персоналу, сприяння розбудові профільних структур, розвитку законодавства, проведення наукових досліджень, сприяння у реалізації конкретних проектів тощо. Відповідальними за координацію заходів Партнерства було  визначено, з одного боку, Апарат РНБО України, з іншого – Департамент публічної дипломатії Міжнародного секретаріату НАТО.