Операційні системи

18:48, 15-11-2021

Windows 11 працює на 1,3% машин всіх комп'ютерів. За інформацією аналітичної компанії AdDuplex, станом на кінець вересня 1,3% комп'ютерів у світі вже використовують операційну систему Windows 11. Ці дані аналітиків засновані на інформації від 5000 програм у Windows Store, встановлених на комп'ютери користувачів по всьому світу. Швидке розгортання нової версії ОС аналітики пов'язують з агресивною політикою Microsoft, коли користувачі не можуть відмовитися від установки оновлень, а лише можуть призупинити їх на деякий час. Не секрет, що оновлення до Windows 11 буде безкоштовним, проте ця операційна система має дуже високі вимоги до апаратного забезпечення.

Застосування операційних систем сімейства Linux на ринку відеоігор збільшилося до 1%. Статистичні звіти від Steam Hardware Survey щодо використання операційних систем Linux демонструють тенденції ринку відеоігор та переваги користувачів. Згідно з цими даними, операційні системи сімейства Linux вперше набрали 1% ринкової частки. Безумовно, це не можна назвати великим досягненням, адже переважна більшість (90%) гравців у Steam використовує Windows 10. Але тут варто врахувати особливості Linux - ця операційна система задіє менше апаратних ресурсів, ніж Windows 10, тому вона стає популярною як друга ОС, якою можна користуватися альтернативно і безкоштовно. Найцікавішим стало те, що згідно з опублікованою статистикою, на Linux перейшли нещодавні користувачі Windows 10.

Android встановлений на більш ніж 3 мільярдах гаджетів. У світі налічується понад 3 мільярди пристроїв Android. При цьому, як повідомляє Google Play Store, тенденції використання цієї операційної системи мають високі темпи: у 2014 році – було менше 500 мільйонів пристроїв, у 2017 році – понад мільярд пристроїв, у 2019 році понад 1,5 мільйонів пристроїв, а у 2021 вже понад 3 мільярди пристроїв. Але вона не враховує пристрої, які використовують Android, але не підключені до сервісів Google. До них відносяться пристрої Amazon Fire, Huawei та цілого ряду дрібних китайських виробників. Це означає, що реальна база операційної системи Android набагато перевищує заявлені 3 мільярди. Ця новина показує, наскільки сильно Android випереджає Apple. Мова йде про те, що нещодавно Apple з гордістю заявила, що у світі зареєстровано мільярд iPhone, проте домінування Apple поширюється на США та деякі інші регіони, у той час як більша частина планети обирає доступніші та вільні рішення Android.

Цікаво, що Microsoft повідомила, що зараз активні 1,3 мільярда пристроїв (75% професійних комп'ютерів) під керуванням Windows 10. У той же час, незважаючи на припинення без платної підтримки операційної системи Windows 7, її використовують на 25% комп'ютерів. Але ще більш дивно, що, згідно з дослідженням компанії Spiceworks, 32% організацій, як і раніше, використовують окремі машини з операційною системою Windows XP, підключені до мережі підприємства, підтримка якої завершилася ще в 2014 році, тим самим наражають себе на небезпеку, використовуючи застарілі операційні системи Windows. XP.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.