Рухова активність користувачів ПК – запорука тривалого професійного життя

09:24, 14-11-2017

«Як сукнороби чистять сукно, вибиваючи його від пилу, так гімнастика очищає організм» ‑ висловлювання видатного Гіппократа залишається актуальним і в наші дні, однак зараз це звучить звично і буденно ‑ «організму потрібна фізична активність».

У користувачів ПК розвивається низький рівень рухливої активності ‑ гіпокінезія. При цьому стані такі функції організму, що «працюють на рух» такі як кровообіг, дихання, травлення, склад крові, терморегуляція, робота ендокринної системи ‑ знижують свої можливості.

Тому, у осіб, які регулярно починають займатися фізичними вправами, поліпшується якість життя і зростає здатність до виживання.

Причому, починати ніколи не пізно, але чим раніше, тим краще. Яскравий приклад тому – видатний хірург М.М. Амосов почав серйозно займатися своїм здоров’ям у віці 40 років і досяг не просто активного, але й плідного довголіття.

В Додатку 7 Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин (ДСанПіН 3.3.2.007-98) рекомендовані такі комплекси фізичних вправ: для очей, для поліпшення мозкового кровообігу, для рук, для хребта та психофізіологічного розвантаження. Почніть прямо зараз!