«Чашка Фрайбурга» природоохоронний захід сучасного мегаполісу

09:48, 15-12-2017

Сучасний ритм життя мегаполісу вимагає від його мешканців бути мобільними, багато речей робити «на бігу», витрачати менше часу на ранковий прийом їжі та ставить багато інших вимог. Серед таких умов і необхідність замислитись над кількістю сміття, яке не підлягає вторинній переробці та накопичується щоденно при роботі закладів харчування.

У Фрайбурзі задля вирішення частки таких проблем почали продавати "каву з собою" у пластикових багаторазових стаканчиках, які можна повертати у магазин.

Проект «Чашка Фрайбурга» (Freiburg Cup), який покликаний зменшити кількість пластикового сміття, запустили у листопаді 2016 року.

Наразі міська адміністрація надає міцні пластикові круглі чашки для кави з одноразовою кришкою підприємствам-кав'ярням та пекарням. Клієнти закладів громадського харчування оплачують депозит у розмірі 1 EUR за Freiburg Cup, яку після використання можна повернути у будь-який зі 100 магазинів.

Магазини, які можна ідентифікувати за зеленою наклейкою на вікнах, будуть дезінфікувати та повторно пропонувати кавові чашки, які можна використовувати до 400 разів.

Чашки Фрайбурга виробляються на півдні Німеччини з надзвичайно теплостійкого і відносно безпечного поліпропілену і не містять пластифікаторів (BPA). Проект не передбачає багаторазової кришки з фінансових та гігієнічних міркувань.

Протягом року проект Freiburg Cup користувався надзвичайним успіхом серед студентів університетського містечка і зацікавив інші міста у Німеччині.

Тільки у Німеччині у сміттєву корзину щогодини потрапляє близько 300 000 одноразових пластикових кавових чашок. Для виробництва 2,8 мільярда одноразових стаканчиків, які споживаються кожного року, необхідно 43 000 дерев, 320 мільйонів кіловат-годин електроенергії, 1,5 мільярда літрів води і 3000 тонн сирої нафти. При цьому велика частка використаних ресурсномістких одноразових стаканчиків не переробляється.