Медичні огляди для офісних працівників?

10:43, 09-11-2018

Небезпека для здоров’я в умовах виробництва може бути пов’язана з впливом небезпечних та шкідливих факторів які притаманні певному виробничому середовищу та характеризують відповідні умови праці. Офісні працівники не є виключенням. З метою профілактики виникнення професійних захворювань у працівників цієї групи професій є необхідність у проведенні медичних оглядів.

Відповідно до статті 169 Кодексу Законів про працю України, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Медичні огляди працівників поділяються на 3 види та мають різну мету. Зокрема, попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу та проводяться з метою визначення стану здоров’я працівника і реєстрації вихідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу; виявлення професійних захворювань (отруєнь), що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах, та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань (отруєнь).

З метою збереження здоров’я працівників офісів необхідно своєчасно проводити лабораторні дослідження на робочих місцях щодо визначення на них шкідливих та небезпечних факторів. Наявність яких є підставою для проходження медичних оглядів найманими працівниками відповідно до вимог Наказу МОЗ №246.