Скорочення робочого тижня – новий підхід до підвищення продуктивності праці

09:33, 07-02-2019

Робота в офісі спричиняє багато психологічних проблем. Через напруженість, відповідальність, неузгодженість деяких процесів виникає підвищений рівень стресу у працівників, що веде до зниження працездатності та незадоволеності не тільки робочим місцем, а і своїм життям.

До вирішення цього питання на ряду з економістами, фахівцями по роботі з персоналом підключилися психологи, та, здається, знайшли спосіб змінити ситуацію на краще. Так, рекомендація, яка прозвучала на економічному форумі в швейцарському Давосі про обґрунтованість та економічний сенс переходу на 4-денний робочий тиждень викликала жваве зацікавлення. Головний аргумент – працівники зможуть краще відновлюватися, стануть креативними, їх продуктивність і ефективність зросте.

На думку психолога Вортонської школи бізнесу Адама Гранта (США) і економіста Рутгера Брегмана (Нідерланди), які виступили в Давосі, при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, а якість і креативність зростають. "Люди також лояльніші до організацій, які готові проявити гнучкість щодо їх життя поза роботою", – зазначив Грант.

А Бергман послався на мільярдера Генрі Форда, який побачив, що після переходу від 60-годинного до 40-годинного робочого тижня його робітники стали продуктивніше, оскільки менше втомлювалися. Як в світі, так і в Україні окремі компанії в порядку експерименту вже переводять своїх співробітників на 4-денний тиждень (32 години замість 40) зі збереженням зарплати і обсягів роботи. Три вихідних почали надавати працівникам в Німеччині, Новій Зеландії, Японії. Перші результати підтвердили, що якість роботи і продуктивність праці зросли, персоналу стало цікавіше працювати, стресів стало менше. Є такі приклади і в Україні.