Цикл публікацій «ІТ-професії». Software Engineer

16:25, 24-06-2022

Попит на програмістів і розробників в галузі високих технологій у нашій країні зростає з кожним роком. А враховуючи швидкі темпи цифровізації нашої країни, попит на ІТ-спеціалістів буде невпинно зростати.

Існує стереотип, що всі айтішники – це програмісти, але це не так. IТ-галузь об’єднує в собі досить багато різнопланових професій, в тому числі й “нетехнічних”.

Тому Вашій увазі пропонується цикл публікацій про майбутні професії випускників за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення, освітньої програми «Технології цифрового розвитку».

Software Engineer

(розробник програмного забезпечення)

Опис професії

Розробник програмного забезпечення - це спеціаліст що займається розробкою алгоритмів та програм для компьютера. Англійською таких спеціалістів називають “Software engineer”, але в звичайному житті саме їх називають “програмістами”.

Розробники ПЗ можуть сворювати та підтримувати операційні системи, веб-сайти, ігри, складні програми для будь-яких потреб. Зазвичай, розробники знають декілька мов програмування та вміють взаємодіяти з різними базами даних.

Найголовніші вимоги, які ставляться до розробника програмного забезпечення – це добрі знання з математики та аналітичний склад розуму. Це базис, на якому ґрунтується оволодіння професією, однак, для того, аби стати хорошим програмістом, цього замало.

Потрібно бути наполегливим у вирішенні задач, але водночас гнучким, щоб застосовувати інші підходи, якщо обраний не дає потрібного результату. Важлива якість для програміста – здатність сприйняття нової інформації та досвіду колег, адже в сфері ІТ все змінюється надшвидкими темпами.

Рівень заробітної плати

Рівень заробітної плати серед розробник програмного забезпечення залежить від досвіду та знаних технологій. За даними сайту Dou.ua, на випробовувальному терміні (intern/trainee), розробник може отримувати заробітню плату починаючи від $300. Після закінчення випробувального терміну , розробник може отримати кваліфікацію Junior, і згодом стати Middle або Senior. Статистику по мінімальних, середніх, та максимальних заробніх плат для кожної кваліфікації Ви можете розглянути нижче.

Предмети для вивчення

Для роботи по спеціальності “Розробник програмного забечення (Software engineer)” в Державному університеті телекомунікацій вичають наступні предмети

Цикл зальної підготовки

• Безпека програм та даних
  • Моделювання та проектування ПЗ
  • Конструювання програмного забезпечення JAVA
  • Організація баз даних та знань
  • Програмування мобільних пристроїв
  • Емпіричні методи програмної інженерії
  • Основи хмарні технології
  • Аналіз вимог до програмного забезпечення
  • Об'єктно-орієнтоване програмування C#
  • Основи інженерії програмного забезпечення
  • Технології Business intelligence

Дисципліни вільного вибору

• Якість програмного забезпечення та тестування
  • Технології Інтернет речей
  • Побудова SDN мереж
  • Розробка ігор
  • Прогамування мовою Асемблер
  • Моделювання IoT
  • Комп'ютерна графіка та обробка зображень
  • Основи мережевої безпеки
  • Робототехніка

Шановні вступники! Чекаємо Вас на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Технології цифрового розвитку» Державного університету телекомунікацій.

Щоб дізнаватися детальну інформацію з приводу вступу на спеціальність приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу: https://t.me/technologycr