Цикл публікацій «IT-професії». QA Engineer

17:17, 01-07-2022

(інженер із забезпечення якості)

У попередній статті з циклу публікацій «ІТ-ПРОФЕСІЇ» ми розглядали розробників програмного забезпечення. В цій статті ми розглянемо тих хто відповідає за якість створеної програми - QA Engineer.

Це ще одна «технічна» професія, але яка містить певні нетехнічні моменти.

Необхідний базис для володіння цією професією можна отримати за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення, освітньої програми «Технології цифрового розвитку».

QA Engineer
(інженер із забезпечення якості)

Опис професії

Інженер із забезпечення якості – це спеціаліст що слідкує за якістю і придатністю певного програмного забезпечення до виконання задач. Англійською таких спеціалістів називають «QA Engineer», у повсякденні інколи відомі як «тестувальники».

Разом з розробниками програмного забезпечення, інженери із забезпечення якості можуть приймати участь в розробці ігор, програм, операційних систем, тощо. Їх головна задача – забезпечити високу якість програмного продукту, для чого можуть проводитись як окремі тести спрямовані на виявлення помилок (так званих «багів»), так і відповідність програми на поставлені до неї умови.

Існує стереотип, що «тестувальником» може стати кожен, і це дуже легка робота. Насправді, як і розробники програмного забезпечення, інженери з забезпечення якості маю мати аналітичний склад розуму, але «тестувальники» мають бути хитрішими за «програмістів», вміти шукати прогалини в логіці роботи програми. Це професія в чомусь більш монотонна, але водночас і більш творча ніж професія розробника, і передбачає високу обізнаність у тому що коїться в світі ІТ.

Потрібно знати основні технології в розробці програм, слідкувати за новими трендами, вміти вести документацію і трохи бути «детективом». Важливо вміти комунікувати з людьми на різних рівнях, постійно дізнаватись щось нове, не боятись заглиблюватись у складні технічні речі і вміти пропонувати своє.

Рівень заробітної плати

Заробітна плата серед розробник програмного забезпечення залежить від досвіду та знаних технологій. За даними сайту Dou.ua, на випробовуваному терміні (intern/trainee), тестувальник  може отримувати заробітню плату починаючи від $300. Після закінчення випробувального терміну, розробник може отримати кваліфікацію Junior, і згодом стати Middle або Senior. Статистику по мінімальних, середніх, та максимальних заробітніх плат для кожної кваліфікації ви можете розглянути нижче.

Предмети для вивчення

Для роботи по спеціальності “Інженер з забезпечення якості (QA engineer)” в Державному університеті телекомунікацій вивчають наступні предмети

Цикл зальної підготовки

• Основи комп'ютерного зору
  • Безпека програм та даних
  • Моделювання та проектування ПЗ
  • Організація баз даних та знань
  • Програмування мобільних пристроїв
  • Емпіричні методи програмної інженерії
  • Основи хмарні технології
  • Аналіз вимог до програмного забезпечення
  • Об'єктно-орієнтоване програмування C#
  • Основи інженерії програмного забезпечення
  • Проектування та розробка E-систем

Дисципліни вільного вибору

• Якість програмного забезпечення та тестування
  • Технології Інтернет речей
  • Побудова SDN мереж
  • Розробка ігор
  • Комп'ютерна графіка та обробка зображень
  • Основи мережевої безпеки
  • Робототехніка

Шановні вступники! Чекаємо Вас на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Технології цифрового розвитку» Державного університету телекомунікацій.

Щоб дізнаватися детальну інформацію з приводу вступу на спеціальність приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу: https://t.me/technologycr

Підписуйтесь на спільноти спеціальності 121 – Інженерія програмного забезпечення, освітня програма «Технології цифрового розвитку» та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.