Цикл публікацій «IT-професії». DevOps Engineer

20:51, 10-07-2022

Продовжуючи цикл статей про «ІТ-професії», цього разу ми розглянемо досить рідкісну, але затребувану професію – DevOps Engineer.

Це порівняно нова професія, яка з’явилась після 2009 року, коли була виділена методологія Development + Operations.  Ті хто добре володіють цією методологією звуться DevOps-інженерами, і по суті являються собою суміш розробника (“dev”) і сисадміна (“ops”)

Під час навчання за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення, освітньої програми «Технології цифрового розвитку» Ви можете отримати необхідні знання для володіння цією професією.

DevOps Engineer
(інженер із автоматизації розробки програми)

Опис професії

DevOps-інженер – це спеціаліст, задачами якого максимально полегшити розробку певного програмного забезпечення. Сюди може включатись автоматизація певних процесів, налагодження взаємодії між різними спеціалістами, знаходження і виправлення проблем.

Професія зародилась після створення в 2009 році методології DevOps. Існувала проблема, коли якесь програмне забезпечення не могло коректно встановлюватись на певні комп’ютерні системи. Це була проблема одночасно і програмістів, в яких код на їх системах працював відмінно, а отже буде так працювати будь-де, і системних адміністраторів, які слідкували за технічним станом комп’ютерів, і не могли збільшити продуктивність систем з нічого і розуміла що проблема криється десь в коді. Через це, була створена методологія DevOps, яка «ламала стіну між програмістами і сисадмінами», створила певний напір правил і підходів, що пришвидшує розробку програм і доставку їх кінцевому споживачу. З часом, компанії виділили сисадмінів або програмістів, які всесторонньо розібрались в цій методології в окрему професію – DevOps engineer.

Основні завдання DevOps-інженера:

• Збирати код в цілу програму.
  • Розгортати готову програму в хмарах або клієнтських системах.
  • Автоматизовувати все що рухається, а те що не рухається – рухати і автоматизовувати.
  • Моніторити все що автоматизовановано, рухається і не рухається.
  • Шукати і виправляти помилки.

Від DevOps-інженера вимагається вміння добре комунікувати з усіма спеціалістами, працювати в команді але водночас бути самостійним, вміти організовувати себе та інших. Важливо також мати знання як програмістів, так і сисадмінів.

Рівень заробітної плати

Як і у всіх айтішних спеціальностей, рівень зарплати залежить від знань та досвіду. Наразі, можна виділити наступні заробітні плати залежно від досвіду:

Trainee DevOps Engineer

Junior DevOps Engineer

Middle DevOps Engineer

Senior DevOps Engineer

Team Lead DevOps Engineer

Architect DevOps Engineer

Досвід

1-6 місяців

0,5-1,5 року

2-3 роки

3-5 років

5 років

Заробітна плата

$300-$500

$500-$1000

$1500-$3000

$3000-$4500

$5000-$6000

$6000-$7000

Цікавий факт – на авторитетному порталі з пошуку роботи для українських IT-спеціалістів – Djinni, була рекордна сума найму – $15 тисяч на місяць для DevOps engineer.

Предмети для вивчення

Для роботи по спеціальності “DevOps Engineer” в Державному університеті телекомунікацій вивчають наступні предмети

Цикл зальної підготовки

• Ділові комунікації
  • Іноземна мова
  • Вища математика
  • Комп'ютерні дискретні структури
  • Групова динаміка і комунікації
  • Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів
  • Основи баз даних

Цикл професійної підготовки

• Основи програмування С++
  • Основи технологій цифрового розвитку
  • Проектування інтерфейсу користувача
  • WEB-технології та WEB-дизайн
  • Blockchain та криптовалюти
  • Штучний інтелект
  • Основи комп'ютерного зору
  • Безпека програм та даних
  • Моделювання та проектування ПЗ
  • Організація баз даних та знань
  • Програмування мобільних пристроїв
  • Основи хмарні технології
  • Аналіз вимог до програмного забезпечення
  • Об'єктно-орієнтоване програмування C#
  • Основи інженерії програмного забезпечення
  • Проектування та розробка E-систем

Дисципліни вільного вибору

• Якість програмного забезпечення та тестування
  • Технології Інтернет речей
  • Побудова SDN мереж
  • Розробка ігор
  • Основи мережевої безпеки

Шановні вступники!

Чекаємо Вас на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Технології цифрового розвитку» Державного університету телекомунікацій.

Щоб дізнаватися детальну інформацію з приводу вступу на спеціальність приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу: https://t.me/technologycr