Цикл публікацій «IT-професії». Junior C++ Developer

22:46, 25-05-2023

Ми продовжуємо започаткований в минулому році цикл публікацій «ІТ-професії», якими Ви можете оволодіти після закінчення навчання за нашою освітньою програмою. І сьогодні ми зупинимося на професії Junior C++ Developer.

Що робить C++ Developer?

Обов'язки С++ розробника, крім загальних всім навичок – як написання коду, його дебаг і ревью — мають нюанси. С++ є проміжною мовою програмування — нею можна писати як low-level, так і high-level код.

Low-level дозволяє безпосередньо спілкуватися з hardware, а high-level дозволяє використовувати абстракції. Доступ до hardware дає більшу гнучкість для оптимізації та написання ефективного коду. Однак такий код складніший у його написанні. Можна легко зробити баг, який буде важко відстежити та пофіксувати, тому потрібно приділяти більше часу на планування завдань.

Чому саме ця професія?

• кросплатформність (Дослідивши основи однієї з популярних мов програмування — С++ — ви зможете створювати додатки для різноманітних платформ і систем. Завдяки кросплатформності представлений інструмент стане чудовим варіантом для початку кар'єри в IT);
  • перспективи та високий дохід (C++ розробники мають великі шанси на швидке просування по кар'єрних сходинках. Новачкам роботодавці готові платити вже від 19 000 гривень, а кваліфікованим спеціалістам з досвідом понад 3-4 роки — більше ніж 43 000 гривень);
  • попит (На пошукових порталах наявна більшість вакансій з цікавими й прибутковими пропозиціями).

Середня заробітна плата

Середня заробітна плата C++ Developer в Україні — 5 888 ₴.

Вимоги компаній щодо Junior C++ Developer:

До спільних вимог більшості компаній належать:

• знання C++.

Кілька компаній також згадують про:

• знання середовища модульного тестування (GTest);
  • розуміння системи збірки коду, зокрема CMake.

Luxoft

Основні проєкти для C++/Embedded фахівців належать до automotive-домену. Цим і обумовлений перелік основних вимог: знання C++ 11/14, попередній досвід роботи з Python, практичні навички та знання версії системного контролю (наприклад, Git), розуміння щонайменше одного середовища тестування (GTest, GMock тощо), досвід роботи з автомобільними комунікаційними протоколами (CAN, LIN, Flexray, Ethernet, SOME/IP).

Безумовним плюсом будуть знання з Autosar Classic, досвід використання CMake, VSCode, Visual Studio, MISRA, E-sys, Carmen тощо.

Якщо розглядати перелік загальних вимог, то це освіта у галузі комп’ютерних наук, електротехніки або телекомунікаційної інженерії, розуміння розробки програмного забезпечення, переважно в автомобільній сфері, мінімальний досвід розробки програмного забезпечення в міжнародних великомасштабних проєктах, здебільшого в автомобільній сфері; відмінне володіння англійською мовою як в усній, так і в письмовій формі.

Intellias

Для посади Junior C++ Developer у цій компанії кандидат має:

•   розуміти концепції об'єктноорієнтованого програмування;
  •   мати базове розуміння CI/CD системи, GitLab, Jenkins;
  •   розуміти Agile-методології та SDLC;
  •   мати базовий досвід розробки програмного забезпечення для комерційних проєктів;
  •   знати кросплатформову C++ (бажано C++ 11), boost;
  •   знати Unit-тестування;
  •   мати базові знання в тасктрекінг-системах і документ-системах (Jira, Confluence, Zephyr тощо).

GlobalLogic

Junior C++ Developer має розуміти основи програмування, С++ та використовувати мову для розвʼязання актуальних бізнес-задач. Знати Linux Console та мати досвід роботи з Linux-оточенням. Володіти англійською на рівні, достатньому для роботи з технічною документацією.

Знати системи збірки коду (Make, CMake), керування версіями (Git), програми оптимізації пам’яті (Valgrind), засоби налагодження (GDB), середовища модульного тестування (GTest) та системи контейнеризації Docker.

Мати практику розробки через тестування. Розуміти поняття багатопотоковості та взаємодію між процесами (Inter Process Communication, IPC) під Linux. Знати керування пам’яттю та особливості С++ 11/14/17/20.

Вакансії Junior C++ Developer

1. robota.ua https://rabota.ua/ua/zapros/junior-c%2B%2B-developer/%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B0

1. jooble

1. Linkedin https://ua.linkedin.com/jobs/junior-c%2B%2B-developer-jobs-kharkiv-oblast-63?trk=guest_job_details_jd_jserp_more_jobs_link&position=1&pageNum=0

Предмети для вивчення

Для роботи по спеціальності “C++ Developer” в Державному університеті телекомунікацій вивчають наступні предмети

Цикл загальної підготовки

• Іноземна мова
  • Комп'ютерні дискретні структури
  • Основи баз даних
  • Психолінгвістика

Цикл професійної підготовки

• Основи програмування  С++
  • Основи інженерії програмного забезпечення
  • Технології проектування та адміністування баз даних та сховищ даних
  • Аналіз вимог до програмного забезпечення
  • Професійна практика програмної інженерії

Дисципліни вільного вибору

• Комп'ютерна графіка та обробка зображень
  • Інженерна графіка

Шановні вступники!

Якщо Ви хочете оволодіти цією або іншими ІТ-професіями, чекаємо Вас на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Технології цифрового розвитку» Державного університету телекомунікацій.

Щоб дізнаватися детальну інформацію з приводу вступу на спеціальність приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу: https://t.me/technologies_of

Підписуйтесь на спільноти спеціальності 121 – Інженерія програмного забезпечення, освітня програма «Технології цифрового розвитку» та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.