Є обережне припущення, що відкриті гравітаційні хвилі

13:02, 21-01-2016

Групою дослідників з міжнародного наукового співтовариства LIGO (лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія), виявлені гравітаційні хвилі, якщо дана інформація виявиться правдивою, то це буде одне з найважливіших відкриттів фізики в минулому столітті.

Нагадаємо історію питання: гравітаційні хвилі вперше були передбачені в загальній теорії відносності Ейнштейна в 1916 році, коли ще не існувало технологій, необхідних для їх виявлення. Їх існування було побічно доведено при вивченні пульсара PSR B1913+16 (за відкриття пульсара вчені були нагороджені Нобелівською премією з фізики у 1993 році).

Для експериментального виявлення гравітаційних хвиль космічного походження в 1992 році був запропонований проект реалізації лазерно-інтерферометричної гравітаційно-хвильової обсерваторії (LIGO). Авторами проекту були Кіп Торн, Рональд Дрівер з Каліфорнійського технологічного інституту і Райнер Вайс з Массачусетського технологічного інституту. Проект фінансується американським Національним науковим фондом, досягаючи за вартістю 620 млн. доларів.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення

За даною спеціалізацією здійснюється підготовка фахівців з новітніх технологій мобільного та бездротового зв’язку, цифрового відео і мультимедіа, інтерактивного цифрового телебачення та Інтернет-телебачення, високошвидкісного радіодоступу до Інтернету для операторів стільникового зв’язку, провайдерів Інтернет послуг, телерадіокомпаній, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Спеціалізація: Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення