Інновація у методиці проведення лабораторних занять

20:22, 21-02-2020

Фізика є базовою дисципліною для підготовки студентів технічних спеціальностей навчально-наукових інститутів нашого Університету – ННІ ІТ, ННІ ТК та ННІ ЗІ.

Викладання дисципліни містить теоретичну (50%) і практичну (50%) складові. Практичні та лабораторні заняття проводяться у лабораторіях кафедри, обладнаних необхідними для проведення занять пристроями та установками. При виконанні розрахункової частини лабораторних робіт студенти використовують сучасне програмне забезпечення, але самі виміри проводяться на реальному обладнанні. Для осучаснення методики проведення занять та підвищення зацікавленості студентів на кафедрі вирішено створити віртуальні лабораторні роботи. Їх створення почалося при проведенні лабораторного заняття «Вивчення згасаючих коливань пружинного маятника»   викладачем кафедри С.В. Морозовою  у групі ТСД-12.

Студент цієї групи Владислав Ковальов на базі програми Unity створив віртуальний динамічний макет коливальної системи – математичного та пружинного маятника. Задаючи значення характеристик системи (амплітуди, довжини підвісу або жорсткості пружини та маси тягарця, коефіцієнта згасання) можна визначити амплітуду, а за допомогою таймера і час певної кількості коливань. Крім того, можливо отримати графік коливального руху в реальному часі. Також цей динамічний макет можна буде застосовувати при вивченні вимушених механічних коливань, задаючи значення та напрям дії зовнішньої сили.

Для фронтального виконання роботи потрібно виконати удосконалення макету, зміну інтерфейсу та запис його у вигляді програми, яку можна буде встановити на будь-який комп’ютер – цю роботу плануємо завершити за місяць.

Запрошуємо студентів, які люблять фізику і програмування, прийняти участь у спільній роботі!

Фотографії