XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Матеріальна база

Загальна інформація
Переваги вступу на кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Інноваційний зміст навчання
Методична робота
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Робота із студентами
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Запрошуємо до навчання
Партнери кафедри
Відгуки
Підготовка фахівців
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Дистанційне навчання
Публічне обговорення освітньо-професійних програм

Матеріальна база

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

В Університеті кафедрою Мобільних та відеоінформаційних технологій для всіх спеціальностей викладається дисципліна «Налаштування  та застосування супутникового зв'язку Starlink». Вивчення дисципліни надасть студентам уже з першого курсу теоретичні знання та практичні уміння по встановленню, налаштуванню та підготовці до роботи обладнання супутникового зв’язку компанії SpaceX - американської компанії виробника космічних супутникових платформ. Інноваційні технології всеосяжного супутникового зв’язку, розроблені Ілоном Маском, забезпечують високошвидкісний доступу до глобальної мережі Інтернет в будь якій точці планети.

Нові лабораторні місця = нові робочі посади

Одним з найперспективніших напрямів розвитку галузі телекомунікацій є відеоінформаційні технології. Сьогодні важко представити повсякденне життя без систем відеонагляду. Саме тому, на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій було проведено модернізацію матеріально-технічної бази навчальної лабораторії №101.

Спільними зусиллями завідуючого кафедрою Кравченка Владислава Ігоровича та провідного інженера Горохова Олександра Сергійовича, удосконалено матеріально-технічну базу аудиторії та створено нові робочі місця для студентів.

Введено в експлуатацію систему аналогового відеоспостереженя, яка складається з:

  • восьми камер відеоспостереження;
  • двох відеореєстраторів;
  • п’яти робочих місць (персональних комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет);
  • спеціалізованого програмного забезпечення, яке дає можливість локального перегляду, налаштування та обробки відео знятого з камер.

Після впровадження нових лабораторних та практичних занять студенти кафедри матимуть можливість здобувати навички практичної роботи з розгортання та налаштування систем аналогового та цифрового відеоспостереження, а також роботи з відеофайлами всіх найпопулярніших форматів.

 

Кафедра МВТ запрошує вас до оновленого, сучасного та інноваційного навчання!

 

Кафедра МВТ уклала договір з компанією HIKVISION, яка також як викладачі кафедри зацікавлена ​​у формуванні молодих і відповідальних фахівців в галузі телекомунікацій та систем цифрового телебачення. Керівництво компанії позитивно оцінило лабораторні та практичні заняття, які викладачі підготували для навчання студентів, і в зв'язку з цим кафедрі було надано відповідне обладнання під тематику підготовлених інноваційних методичних матеріалів.

Під дане обладнання колективом кафедри були розроблені не тільки нові практичні заняття, але розроблені матеріали для нової дисципліни «Цифрові технології відеоспостереження». Дана дисципліна буде поповнюватися новими матеріалами, а також втілювати інноваційне навчання, а головне - відповідати сучасним вимогам роботодавців.

У список наданого обладнання входить стенд, 5 сучасних камер відеоспостереження і відеореєстратор. Дане обладнання допоможе не тільки зміцнити престиж кафедри, але і значно підвищити рівень навчання студентів. Також, дане обладнання дає можливість навчити студентів проектування, моделювання та налаштування систем цифрового відеоспостереження з їх подальшою модифікацією і оптимізацією.

 

Активна співпраця кафедри МВТ з ведучими світовими телекомунікаційними компаніями Nokia, Ericsson, ZTE сприяла створенню Центру високих інфокомунікаційних технологій університету, до складу якого входять три учбові лабораторії.

Лабораторія сучасних мереж цифрового радіозв'язку і кабельних мереж мультимедійних сервісів

На площах лабораторії розгорнуто сучасне базове обладнання мобільного зв'язку компаній Ericsson, Nokia, технічне і програмне забезпечення для якого поставлене оператором  Київстар.  Можливості програмно-апаратного комплексу лабораторії дозволяють: практично відпрацьовувати питання інсталяції і конфігурації базових станцій і радіорелейних радіосистем; опановувати знання із стільникового зв'язку на базі курсу тренінгу Ericsson; досліджувати особливості сучасних мереж цифрового рухливого радіозв'язку  тощо. Планується найближчим часом разом з фахівцями компанії ВОЛЯ розгортання кабельної мережі мультисервісних  послуг з вивчення принципів надання послуг цифрового кабельного телебачення і широкосмугового доступу до Інтернет. Це дасть можливість з діючим на кафедрі радіотехнологій апаратно-технічним комплексом  цифрового телебачення компанії DekTec підняти  на новий рівень можливості освітнього процесу і істотно підвищити ефективність і практичну спрямованість підготовки фахівців для галузі.

Планується в лабораторії також найближчим часом разом з фахівцями оператора стільникового зв'язку Lifecell розгортання базового обладнання, яке буде підключено до тестової мережі оператора. На базі його студенти відпрацьовуватимуть питання технічної підтримки безпроводової підсистеми мережі стільникового зв'язку.

   

   

Лабораторія інноваційних технологій мобільних мультимедійних сервісів

Її технічну основу складає мобільна платформа стандарту CDMA 2000 компаній ZTE, широкосмугова система бездротового зв'язку  стандарту ІЕЕЕ 802.16 Nokia, новітнє обладнання широкосмугового радіодоступу RadWin 2000. Можливості лабораторного комплексу дозволяють на практиці вивчати інноваційні радіосистеми високошвидкісного мобільного доступу Інтернет; мобільне телебачення і технології мобільної доставки відеоконтенту, мобільні мережі 4-го покоління LTE, Інтернет-телебачення  тощо.

   

   

Лабораторія цифрового телебачення і радіомовлення

На площах лабораторії розгорнутий учбовий апаратно-програмний комплекс по обробці, транспортуванню і передачі цифрових сигналів систем цифрового телебачення стандарту DVB-Т/S/C, який дозволяє проводити практичні заняття по формуванню цифрового телевізійного сигналу, практично вивчати особливості побудови цифрових телевізійних мереж, інноваційні цифрові технологій підготовки, виробництва і випуску мовних програм, сучасні технології нелінійного відеомонтажа з деталізацією до окремих операцій і кроків.

Для прийому сигналу супутникового телебачення потрібне спеціальне устаткування. Тому для учбових цілей на кафедрі радіотехнологій була розгорнута мобільна супутникова установка. Стандартний комплект складався з супутникової антени 0,9 м, кронштейна (кріплення антени до стіни або даху), конвертера, кабелю і супутникового ресівера (супутникового приймача STAR TRACK).

Для перегляду і оцінки якості супутникових телеканалів за допомогою ресівера використовувався телевізор Sharp або монітор комп'ютера (через спеціальну вбудовану DVB - карту). Студенти учбових груп практично відпрацьовують питань як встановлення і юстирування супутникової антенної системи, так і практичного вирішенню питань налаштування супутникового приймача.

   

   

Удосконалення матеріально-технічної бази

За сприяння провідних світових компаній ZTE, ERICSSON, NOKIA і вітчизняних операторів мобільного зв'язку Київстар, Vodafone і  lifecell  в учбових лабораторіях кафедри розгорнуте обладнання мобільного зв'язку 4-го і 5-го покоління і сучасні апаратно-програмні комплекси відеоінформацій.

З представниками компанії ZTE на базі устаткування CDMA2000 ведеться робота із створення спеціалізованої науково-навчальної лабораторії для підготовки і підвищення кваліфікації фахівців мобільного і бездротового зв'язку. У дійсний час на даному устаткуванню разом з фахівцями ZTE проводяться спеціалізовані курси для студентів університету на напрямом "Мобільні мережі покоління CDMA 2000 і WCDMA: архітектура і особливості технічної експлуатації".

Спільними зусиллями з компанією Vodafone створений спеціалізований комп'ютерний клас, який використовується для підготовки майбутніх фахівців стільникового зв'язку і факультативної підготовки фахівців за поданням сучасних телекомунікаційних послуг. Разом з технічною дирекцією компанії Київстар розгорнута мобільна платформа стільникового зв'язку стандарту GSM 900/1800 і організована підготовка студентів університету для роботи в Київстар за програмою "Експлуатація систем радіодоступу і систем передачі зонового рівня".

Спільно з фахівцями представництва компанії Nokia на кафедрі МВТ розгорнутий фрагмент безпроводової мережі Mobile WiMAX стандарту 802.16e, на базі якої проводиться підготовка і підвищення кваліфікації фахівців безпроводових мереж доступу за напрямом "Широкосмугові мережі бездротового зв'язку WiMAX: побудова, практичне планування і технічна експлуатація". Враховуючи перспективу впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні кафедра активно співпрацює з вітчизняним підприємством "Квант-ефір". Разом з його фахівцями на основі сучасних технологій по обробці, транспортуванню і передачі цифрових сигналів систем цифрового ефірного телебачення стандарту DVB - T/С/S розгорнута учбово-технічна база.

На основі створеного учбово-науково-технічного комплексу  проводиться перепідготовка і підвищення кваліфікації керівного і інженерно-технічного складу ДП «Український державний центр радіочастот», Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення, телерадіокомпаній за програмами «Радіотелекомунікаційні технології безпроводового зв'язку» і «Сучасні технології цифрового телебачення». До учбово-виховного процесу притягуються ведучі учені і учені від ДП «Український державний центр радіочастот», працівники університету і інших наукових і учбових установ (НАН України, УНДІРТ), керівники підрозділів телевізійних компаній, керівники технічних підрозділів компаній Vodafone, Київстар, ITC, «Українські новітні технології», «Квант-ефір», lifecell.

Найближчим часом планується спільно з фахівцями представництва компаній Nokia і ZTE на кафедрі МВТ розгорнути фрагмент широкосмугової безпроводової мережі 4-го покоління стандарту LTE, на базі якої буде проводиться підготовка студентів за спеціальністю «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення» і підвищення кваліфікації фахівців мобільних мультисервісних радіомереж по курсу «Радіосистеми UMTS і LTE: технічні аспекти побудови, практичне планування і оптимізація радіомереж ІМТ».

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись




Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 136
тел. (044) 249-25-04

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 11 695