На порозі професійної діяльності

14:55, 28-05-2023

23-25 травня 2023 року відбувся передзахист кваліфікаційних бакалаврських робіт студентами групи ПУАД-41. Студенти представили на розгляд комісії попередні результаті своїх досліджень, які стосуються актуальних проблем публічного управління в Україні і світі на сучасному етапі. Передзахист проходив у режимі жвавої дискусії.

Важливі проблеми, повʼязані з роллю ЗМІ в системі суспільної стабілізації в Україні, порушила студентка Юлія Корнух. Передусім було наголошено, що безпека інформаційного простору (відповідальність за яку значною мірою покладено на ЗМІ) є важливим елементом політичної та суспільної стабільності в будь-якій державі. Крім того, доповідачка зазначила, що ЗМІ виконують роль комунікації між владою і суспільством. Це, в свою чергу, сприяє залученню громадськості в процеси прийняття важливих рішень на усіх рівнях публічного управління.

Проблеми компетенції керівника, як ключову запоруку успішної реалізації принципів публічного управління, висвітлювала у своєму виступі Анастасія Левківська. Доповідачка наголошувала на важливості професійного удосконалення керівників усіх рівнів, яке може бути успішно реалізовано шляхом участі у методичних семінарах, тренінгах, стажуванні тощо.

Питання запровадження інновацій в системі публічного управління розкривала у своїй доповіді Анна Пихтєєва. Особливу увагу вона звернула на бенчмаркінг – новітній спосіб вивчення та використання позитивного досвіду, креативних ідей, передвих технологій, показників та результатів роботи тощо. Наголошувалося, що бенчмаркінг є особливо актуальним в управлінських системах сучасного бізнесу. Він включає цілий комплекс засобів аналізу найкращих вітчизняних та світових практик у певних галузях, пошук оптимальних пропозицій на ринку, оцінки переваг чужого досвіду (в тому числі, конкурентів) та використання його у своїй роботі.

Проблемам авторитету керівника в публічному управління присвятила свою роботу Катерина Хільченко. Доповідачка наголосила що формування лідера-управлінця відбувається в залежності від суспільного ладу, в межах якого формується уявлення про ефективного державного менеджера. Було наголошено, що в межах демократичного суспільства шляхи формування авторитету лідера тісно повʼязані з дотриманням професійної етики, відмови від диктату, ефективної професійної комунікації з підлеглими. Особливу роль, на думку доповідачки, відіграє роль наставництва для молодих співробітників, що сприяє формуванню професійної команди управлінців на чолі з лідером, який має заслужену повагу і авторитет.

У цілому, студенти групи ПУАД-41 продемонстрували якісний рівень своїх робіт, які, після остаточного доопрацювання, були рекомендовані до захисту. Висловлюємо впевненість, що випускники групи під керівництвом кваліфікованих керівників, досягли практичних знань з проблем публічного управління, які вони зможуть успішно втілити на своєму професійному шляху.

Зичимо їм подальших професійних та життєвих успіхів і чекаємо в магістратурі!