Викладання дисциплін “Безпроводові телекомунікаційні мережі” та “Системи мобільного зв'язку” за допомогою MATLAB/Simulink

16:17, 18-03-2024

Викладання дисциплін, що пов'язані з безпроводовими телекомунікаційними мережами та системами мобільного зв'язку, має вирішальне значення для підготовки кваліфікованих фахівців у галузі телекомунікацій. Сучасний світ неможливо уявити без безпроводових мереж, які стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Розвиток технологій вимагає від фахівців не лише глибоких теоретичних знань, а й практичних навичок. У цьому контексті інструменти, такі як MATLAB/Simulink, стають незамінними у процесі навчання, дозволяючи студентам не просто вивчати теорію, а й застосовувати її на практиці через моделювання та аналіз реальних мобільних систем.

В контексті дисциплін, пов'язаних з безпроводовими телекомунікаційними мережами та системами мобільного зв'язку, MATLAB/Simulink можуть бути використані для різноманітних завдань:

• Моделювання та аналіз каналів зв'язку. Студенти можуть вивчати вплив різних типів перешкод та шумів на якість передачі сигналу.
  • Розробка та тестування алгоритмів кодування та модуляції. Вони можуть експериментувати з різними методами кодування та модуляції, вивчаючи їх ефективність та надійність.
  • Моделювання роботи мобільних мереж. Студенти можуть моделювати різні аспекти роботи мобільних мереж, такі як роумінг, передачу даних та голосові послуги.
  • Дослідження систем множинного доступу та управління ресурсами. Це дозволяє студентам глибше зрозуміти, як організовано управління трафіком і розподіл ресурсів у сучасних телекомунікаційних мережах.

Використання MATLAB/Simulink у викладанні дисциплін, пов'язаних з безпроводовими телекомунікаційними мережами та системами мобільного зв'язку, надає значні переваги, зокрема практичний досвід, глибоке розуміння матеріалу та розвиток професійних навичок. Це робить навчальний процес більш ефективним та захоплюючим, а студентів - більш конкурентоспроможними на ринку праці. Освоєння цих інструментів є важливим кроком на шляху до формування кваліфікованих спеціалістів, здатних вирішувати складні інженерні задачі в галузі телекомунікацій.

Шановні абітурієнти!!!

Запрошуємо на навчання до Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій за престижною, актуальною, перспективною спеціальністю 172 - Електронні комунікації та радіотехніка! на кафедру мобільних та відеоінформаційних технологій  за освітньою програмою:

бакалаврів “Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення”

та

магістрів “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення”

Якщо у Вас виникають питання щодо вступу  на кафедру МВТ,

ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО НАС: Київ, вул. Солом’янська 7, каб. 136;

тел., Viber/Telegram 068-219-50-50

або

приходьте і ми Вам допоможемо на місці за адресою:

Київ, вул. Солом’янська 7, каб. 136

з 9:00 до 16:00!