Персональна кібербезпека: історія Анастасії Бригинець

18:45, 29-03-2024

Так склалось, що тема кібербезпеки тоненькою наместиновою смужкою проходить через усе життя нашого провідного інженера, найкращої старости, відмінниці і просто надійного друга – Анастасії Андріївни Бригинець. У дитинстві дівчатка мріють про Попелюшку, Білосніжку, Русалоньку. Не так склалось дитинство у Насті, адже вже у 4 роки їй подарували комп’ютер і, освоївшись, та згодом скачуваючи піратські ігри, дівчинка «познайомилась» із вірусами. І це не була приємна подія;) Отже, питання кібербезпеки виникло само собою. Коли Анастасія глибше дізналась, що таке віруси і як з ними себе поводити, які кнопки можна натискати, які  ні - вона вирішила присвятити свою кар’єру кібербезпеці, не дивлячись на те, що її цікавили мови і розмовляти англійською, французькою або польською для неї не проблема. Кібербезпека ще не до кінця вивчена, і у царині захисту інформації є багато пустель для дослідження та зрошування. Саме у кібербезпеці, на думку нашого бакалавра, можна знайти багато цікавого та провести інноваційні дослідження.

Отже, коли викладачка математики порекомендувала нашому інженеру кафедру Інформаційної та кібернетичної безпеки - Анастасія вступила до ДУІКТ. Студентка зазначила, що фахівець із захисту інформації як чарівник – збирає всі необхідні елементи у одне ціле і система потім загадково працює, виконуючи всі забаганки фахівця. Серед великої кількості предметів Настя особливо виділяє Теоретичні основи захищених інформаційно-комунікаційних технологій та Стандарти криптогарфічного захисту. Теоретичні основи захищених інформаційно-комунікаційних технологій та Стандарти криптографічного захисту є критичними для сучасних захисників інформації. Як згадує Настя, перш за все, вони надають розуміння основних концепцій криптографії та механізмів захисту даних. Це допомагає розробляти ефективні стратегії захисту, виявляти потенційні загрози та розробляти відповідні контр-заходи. Стандарти криптографічного захисту, такі як AES, RSA, DES тощо, надають стандартизовані методи зашифрування даних, що забезпечує надійний рівень конфіденційності та цілісності інформації. Розуміння цих принципів допомагає забезпечити безпеку даних на різних рівнях, від індивідуальних файлів до корпоративних мереж.

Поза своїм основним навчанням, майбутній фахівець активно займається дослідженнями у галузі кібербезпеки та інтернет-технологій. Однак, Настя відрізняється не лише академічними досягненнями, а й внеском у наукову спільноту. Нещодавно було опубліковано кілька її статей у відомих наукових виданнях, які стали важливим внеском у сферу кібербезпеки та мережевих технологій. Одна з її робіт, під назвою "POTENTIAL USE OF NEURAL NETWORKS TO DETECT ANOMALIES INTRUSIONS IN NETWORK TRAFFIC", звертає увагу на використання нейронних мереж для виявлення аномалій у мережевому трафіку. Ця стаття відкриває нові можливості у сфері виявлення та запобігання кібератакам, що стають все більш актуальними в сучасному цифровому середовищі. Ще одне дослідження, затитульоване як "АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ ІОТ МЕРЕЖ", розкриває проблеми та можливості забезпечення кібербезпеки у промисловому Інтернеті речей. Ця стаття пропонує підходи до захисту мереж виробництва від потенційних загроз та вразливостей.

Загалом, дослідження Анастасії Бригинець відкривають нові горизонти у сфері захисту інформації та допомагають зрозуміти та боротися з кіберзагрозами у цифровому світі. Її внесок у науку є значущим, а її працездатність та відданість дослідженням слугують прикладом для молодих вчених у всьому світі. Наш бакалавр завжди виступала за те, щоб майбутні студенти обирали професію по душі, і вона особисто є живим прикладом цього. Її навчання, робота і захоплення в області кібербезпеки не тільки допомагають  досягати успіху, але і надихають інших.