Революція в зберіганні даних від провідних науковців надихає студентів кафедри КІ ДУІКТ

15:15, 05-04-2024

Дослідники з Шанхайського університету науки та технологій розробили оптичний диск високої ємності, здатний зберігати до 1,6 петабіта (200 терабайт) даних – це перевершує ємність будь-якого існуючого носія інформації. Китайський диск може зберігати майже в 1600 разів більше даних, і майже в 10 разів більше, ніж сучасний жорсткий диск. Секрет криється у багатошаровій структурі. Диск містить 100 оптичних  шарів, кожен із яких може зберігати інформацію. Для порівняння: звичайний DVD-диск має лише один шар. При цьому готовий супермісткий диск за товщиною не відрізняється від класичних DVD чи Blu-ray.

Оскільки Державний університету інформаційно-комунікаційних технологій здійснює очне навчання студентів, тому що набуття практичних вмінь можливе лише завдяки роботі з лабораторним обладнанням і програмними комплексами, студенти кафедри Комп'ютерної інженерії мають змогу отримувати і покращувати свої знання починаючи з першого курсу навчання.

На першому курсі - з предмету “Архітектура комп'ютерів” студенти мають змогу на власні очі побачити і вивчити будову HDD та SSD, розібратись з програмами діагностики жорстких та твердотілих накопичувачів для виявлення несправностей. На другому курсі - з предмету “Периферійні пристрої” поглиблено вивчити способи запису інформації в кластери, розташування, відновлення, видалення та резервування інформації. І як вишенька на торті - гурток "Клуб Комп'ютерної Електроніки".

Кожне рішення щодо вибору технології повинно ґрунтуватися на досвіді та обґрунтованому аналізі. Наші студенти, які активно займаються вивченням Комп'ютерної інженерії та беруть участь у гуртку "Клуб Комп'ютерної Електроніки", мають великий потенціал у цьому напрямі. Вони не лише ознайомлені з теоретичними аспектами роботи дисків, а й мають можливість практичного застосування своїх знань на реальних прикладах не лише в межах навчальної програми.

Ми описали малу частину того, що включає освітня програма навчання кафедри Комп'ютерної інженерії.

Якщо вас зацікавила інформація, описана вище, і ви завжди мріяли стати висококваліфікованим спеціалістом в сфері комп’ютерних технологій, то вступивши до нас на навчання, ми надамо вам всі можливості розвитку вашої особистості, навчимо вас розбиратись в більшості важливих і актуальних технологіях, які затребувані вже зараз на ринку інформаційних технологій.

Запрошуємо на навчання майбутніх: бакалаврів, магістрів, докторів філософії.

Всю інформацію по вступу ви знайдете за посиланням allmylinks.com/duikt-kaf-ki

Кафедра Комп'ютерної інженерії ДУІКТ рада бачити всіх зацікавлених в навчанні, активних й амбітних абітурієнтів.

Приходьте на дні відкритих дверей ЩОСЕРЕДИ о 15:00 або завітайте онлайн ЩОСЕРЕДИ о 15:00 в ZOOM

• Meeting ID: 819 9335 3715
  • Passcode: duikt