Укр.

Сьогодні, 15 лютого, день ENIAC – день створення першого комп'ютера у світі

11:00, 15-02-2016

ENIAC (англ. Electronic Numerical Integrator and Computer) — перший у світі програмований комп'ютер, створений у 40-х роках 20-го століття в США. Комп'ютер розміщувався в Інституті електроніки Пенсильванського університету і займав площу 167 кв. м. Його вага складала 30 тонн, а споживання електроенергії — 150 кВт. Вартість розробки становила майже півмільйона доларів.

ENIAC було розроблено для вирішення однієї з складних і нагальних задач того часу — обрахунку балістичних таблиць армії.

ENIAC став першим широкомасштабним електронним цифровим комп'ютером, який можна було перепрограмувати для вирішення повного діапазону завдань (попередні комп'ютери мали тільки частину з цих властивостей). Побудований на замовлення армії США в Лабораторії балістичних досліджень для обрахунку балістичних таблиць і офіційно введений до ладу 15 лютого 1946 року.

День створення першого комп'ютера у світі відзначається 15 лютого.