Укр.

Українська мова для іноземних слухачів у Державному університеті телекомунікацій

09:51, 24-09-2018

У Державному університеті телекомунікацій  з вересня 2018 року розпочалося навчання групи іноземних слухачів з української мови.

Викладачі кафедри української мови застосовують методику занурення у мовне і культурне середовище при вивченні української мови.

При спілкуванні з носіями мови, іноземний слухач не лише продукує мовлення, активізуючи отримані на заняттях знання, але й сприймає спонтанне автентичне мовлення носіїв мови, що приводить до отримання ним інформації культурологічного та лінгвокультурологічного характеру.

Наявність у лексиці національно-культурного компонента, притаманного тільки певній мові, свідчить про належність лексеми до лінгвокраїнознавчого матеріалу. Застосування в процесі викладання української мови як іноземної матеріалів із лінгвокраїнознавства сприяє процесу акультурацїї іноземних слухачів, тобто допомагає адаптуватися до нового мовно-культурного середовища.

Так, іноземні слухачі Підготовчого відділення ДУТ вже орієнтуються в найменуваннях предметів і явищ місцевого традиційного побуту (борщ, млинець, узвар, рушник ). Використання лінгвокраїнознавчих матеріалів стимулює мотивацію слухачів, формує й підтримує інтерес до вивчення української мови.

Як робочий лінгвокраїнознавчий матеріал використовуємо діалоги, вірші, пісні. Розширенню обізнаності іноземних слухачів у всіх сферах життєдіяльності сприяє також перегляд телепередач мовою, яка вивчається.

Жити, як українці, і разом з українцями — ось простий рецепт ефективного навчання.

Насичене україномовним спілкуванням не лише навчання, а й дозвілля — походи до музеїв, тематичні  екскурсії столицею України.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси