Синергія командної роботи в підготовці публічних управлінців у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій

11:50, 27-12-2023

Синергія командної роботи є важливою складовою успіху в підготовці публічних управлінців. Командна робота означає співпрацю та взаємодію між членами команди, які працюють разом з однією метою. Цей підхід є особливо корисним у галузі публічного управління, де рішення приймаються колегіально і вимагають об'єднання знань та практичного досвіду команди фахівців. Синергія командної роботи полягає в тому, що колективна мудрість команди перевищує індивідуальні знання і навички кожного члена. Різноманітність учасників команди, їхніх поглядів і досвіду створюють сприятливу атмосферу для обговорення та генерації нових ідей. Кожен член команди вносить свій внесок у процес прийняття рішень, який визначає подальший розвиток публічного управління.

Програмна дисципліна «Командна робота та взаємодія в публічному управлінні» на кафедрі публічного управління та адміністрування є важливою складовою навчального процесу для студентів, які готуються до кар'єри в сфері публічного управління. Ця дисципліна допомагає розвивати необхідні навички командної роботи, співпраці та взаємодії, які є вирішальними для ефективної роботи в управлінні громадськими справами. Основна мета цієї програмної дисципліни – формувати та розвивати у студентів ключові навички взаємодії в команді.

Першокурсники розпочали складання своєї першої сесії. Старт виявився активним, цікавим, творчим. Студенти навчалися розуміти важливість співпраці, запобіганню конфліктам та ефективному вирішенню проблем, які виникають під час співпраці в команді. Крім того, вони отримали навички планування та організації командної роботи, а також  ефективно комунікувати зі своїми колегами та підлеглими.

У рамках цієї програмної дисципліни студенти  виконували різноманітні вправи та завдання, які спрямовані на розвиток командних навичок. Наприклад, брали активну участь в симуляційних іграх, де їм потрібно спільно приймати рішення та досягати поставлених цілей. Цікавою виявилася спільна підготовка презентацій та проєктів, де кожен член команди відповідав за свою частину роботи, а потім представляв її усій групі. На практичних заняттях студенти розподіляли обов'язки та відповідальність між учасниками команди, а також навчалися працювати в умовах обмеженого часу та ресурсів. Це також допомогло розвинути навички ефективного планування та прийняття рішень. Важливою частиною цієї програмної дисципліни став аналіз результатів командної роботи та взаємодії, що дозволив першокурсникам виявляти свої сильні та слабкі сторони та працювати над їх подальшим вдосконаленням в процесі подальшого навчання. Залікове завдання з дисципліни показало високі результати  в розумінні командної роботи та взаємодії.

Як зазначила лідер команди управлінців Вікторія Осадча – «програмна дисципліна «Командна робота та взаємодія в публічному управлінні» необхідна для успішної кар'єри в громадському управлінні. Вона допомагає студентам розуміти важливість командної роботи, вміння співпрацювати та ефективно взаємодіяти з іншими людьми. Ці навички необхідні для досягнення спільних цілей та вирішення важливих суспільних проблем.

Ми радіємо, що обрали саме цю спеціальність, де в майбутньому поповнимо ряди молодих управлінців нашої держави, створимо сильні команди, які будуть взаємодіяти і досягати успіхів у поставлених цілях. Командна робота є основою успіху в сучасному світі, де важливо працювати разом та спільно досягати високих результатів».