Критичні кроки для досягнення високого рівня володіння англійською мовою

14:55, 21-03-2023

Студенти мають сильну мотивацію покращити свій рівень володіння англійською мовою, щоб якісно виконувати свої професійні обов’язки на міжнародному рівні. Виникає питання, як можна сприяти досягненню такого рівня для їхньої успішної кар’єри? Наступні методи є важливими кроками для досягнення цього.

1. Розвивати мотивацію студентів
Викладач повинен бути дідером, заохочувати студентів залишати свою зону комфорту та підніматися до нових вершин. Вивчення мови це тривалий творчий процес. Високий рівень володіння мовою вимагає значної мотивації, оскільки він забезпечує конкурентну перевагу на міжнародному ринку праці, відкриває можливості кар’єргог росту, а також надає впавненсоті у власних  професійних здібностях.

2. Збагачувати свій словарний запас
Студенти, як правило, пасивно володіють вживанням багатьох словосполучень, зокрема фразових дієслів і не використовують їх як активний словник. Слід звернути їхню увагу на корисні фразові дієслова при читанні, прослухуванні текстів та відео контенту. Слова найлегше вивчити в контексті. Студенти повинні практикувати цільову мову усно та письмово, при цьому чим більше персоніфіковані завдання, тим краще фрази засвоюються. Вживайте словосполучення у вправах на повторення та коротких тестах для того, щоб вони стали активним словником студентів.

3. Покращувати навички ділового письма
Практикуйте вживання у всіх жанрах, які є необхідними для ділового спілкування (е-пошта, звіти, пропозиції, протоколи). Ефективним у даному випадку є підхід спільного написання тексту. Зосередьте увагу на процесі письма під час занять: мозковий штурм, планування та пріоритетність завдань. Надайте зразок тексту, структурну інформацію та корисні мовні елементи, практикуйте спільне виконання письмових завдань, використовуючи документи shared google docs. Користуйтесь можливостями колегіального та само-оцінювання, а також висновками викладача.

Як результат, постійне застосування таких критично-важливих методичних засобів сприятиме досягненню високого рівня володіння мовою.

Література

1. “Teaching Business English: New Trends in ESP” (English For Specific Purposes) Broché – 9/ 2019. Mohammad Abu El-Magd.
  2. https://www.britishcouncil.org/.../five-tips-teaching-business-english
  3. https://bridge.edu/tefl/blog/teaching-business-english-lesson-plans.
  4. https://www.english.com/blog/9-practical-steps-teaching-advanced-business-english/

Науково-методичне повідомлення підготував
старший викладач кафедри Англійської мови  Полонський М.Д.