Укр.

Удосконалюймо професійні навички під час проходження практики

18:53, 18-02-2024

Практика здобувачів вищої освіти спеціальності 029, що навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв'язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність» - одна з найважливіших складових навчального процесу, яка спрямована на розвиток професійних навичок у майбутніх фахівців. Сучасні цифрові трансформації в суспільстві інтенсивно впливають на зміст вищої освіти, зумовлюючи необхідність збільшення в ній частки практичної підготовки з метою формування ініціативних, самодостатніх професіоналів.

Усі види практики – ОЗНАЙОМЧА, ВИРОБНИЧА, ПЕРЕДДИПЛОМНА відбуваються шляхом співпраці кафедри документознавства та інформаційної діяльності з інформаційно-аналітичними центрами, приватними фірмами різного профілю, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Завдяки продуманій на кафедрі організації практики відбувається поглиблення отриманих здобувачами під час аудиторних занять знань.

У чому полягає інноваційність, ефективність організації практики студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності?

По-перше, укладання договорів про співпрацю з державними установами та приватними компаніями, які з великим задоволенням беруть вихованців кафедри на практику та стажування. Це Солом᾿янська районна в місті Києві державна адміністрація, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознаства, Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського, ТЕЦ-3. КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», ПАТ «GOOD SERVICE»,ТОО SENIM GROUP.KZ, ТОВ “ФАРМТЕХСЕРВІС”, Акціонерне товариство «Українська залізниця», Бобровицька міська рада та багато інших установ.

Здобувачі вищої освіти:

• мають змогу використовувати теоретичні знання у виробничих ситуаціях;
  • практиканти отримують можливість розвивати свої професійні та комунікаційні навички (робота в команді, розв’язання виробничих проблем), що сприяє їхній підготовці до майбутньої професійної кар’єри;
  • відбувається знайомство із фахівцями галузі, встановлення професійних зв’язків;
  • практика дозволяє отримати реальне уявлення про обрану професію, ознайомитись із повсякденною роботою в цій галузі.

По-друге, за період проходження практики потенційні роботодавці оцінюють ступінь сформованості загальних та професійних компетентностей майбутніх фахівців, безпосередньо долучаються до формування практичних навичок роботи в документаційній, аналітичній сферах, зв’язках з громадськістю.

По-третє, за результатами практики керівників баз практики запрошують на відкриті засідання кафедри документознавства та інформаційної діяльності обговорити, яких знань бракує майбутнім фахівцям, зміст яких дисциплін треба осучаснити, які нові навчальні курси ввести в освітній процес, щоб наші випускники були конкурентоспроможні на вітчизняному та європейських ринках праці.

І головне: після проходження практики в здобувачів вищої освіти завжди збільшується мотивація до навчання, бажання стати справжнім професіоналом в інформаційно-документаційній сфері!

За детальнішою інформацією про вступ та навчання на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності звертайтеся за тел.: (063)505-06-28; (097)336-28-56 – Тетяна Сидоренко, завкафедри