Укр.

Результати профорієнтаційних робіт працівників кафедри МВТ згідно із Договором про співробітництво між ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж» та Державний університет телекомунікацій

20:22, 20-04-2023

Радіоінформаційні системи та комп’ютерні технології складають один із найважливіших напрямів ІТ-сфери, що стрімко розвивається. Революційні зміни, які відбуваються в нашому житті, бізнесі, соціальній та промисловій інфраструктурі, пов'язані саме з радіоінформаційними та мережевими технологіями. Вже нікого не дивує те, що знаходячись на величезній відстані від місця події, можна бути її повноправним учасником, будь-то бізнес-форум, комерційний проєкт або наукова конференція. Вже зараз на підході до впровадження такі новітні технології як Інтернет речей, Інтернет-телебачення, мобільний зв'язок покоління 5G тощо.

У процесі навчання за  цією програмою студенти вивчають дисципліни, які дають фундаментальні знання про інформацію, способи її обробки, розподілу та захисту в радіоінформаційних системах та комп'ютерних мережах, глибокі знання про сучасні радіоінформаційні технології та технічні засоби зв’язку. Разом з навичками використання програмних засобів і роботи в комп'ютерних мережах, а також умінням створювати та використовувати Internet-технології студенти оволодівають здатністю проєктувати нові інформаційні мережі, цифрові системи передачі та комутації даних, монтувати та налагоджувати цифрові мережі. Значний обсяг навчальних дисциплін спрямований на надання студентам ґрунтовних навичок програмування радіоінформаційних систем та комп'ютерних мереж, мобільних пристроїв комунікацій. Знаючи особливості телекомунікаційних мереж, які є основою більшості сучасних інформаційних технологій, студенти можуть легко опанувати суміжні напрями ІT-сфери: програмну та комп'ютерну інженерію, безпеку інформаційних та комунікаційних систем.

ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж» та Державний університет телекомунікацій 01 лютого 2018 року уклали договір про співробітництво у науковій, педагогічній роботі з метою розвитку споріднених спеціальностей «Електричний зв'язок» та «Телекомунікації та радіотехніка», а також створення додаткових можливостей для обдарованих студентів успішно реалізуватись при здобутті ступенів молодший спеціаліст, бакалавр, магістр.

1. Відповідно до договору роботи складаються із проведення лекцій, спільних наукових робіт, ознайомлення із практичними та лабораторними роботами кафедри МВТ Державного університету телекомунікацій та профорієнтаційної роботи. Виконавцями зазначених робіт на кафедрі мобільних та відеоінформаційних технологій університету є доцент Пархоменка В.Л. та старший викладач Пархоменка В.В.
  2. Результати профорієнтаційної роботи серед випускників коледжу дозволили їм визначитись у спрямуванні щодо перспективи працевлаштування на робочі місця організацій-роботодавців та партнерів Державного університету телекомунікацій.
  3. Формуються групи випускників ДВНЗ «Київський електромеханічний коледж» з метою рекомендованого зарахування на ІІІ курс Державного університету телекомунікацій за спеціальністю кафедри МВТ.
  4. Зважаючи на спорідненість спеціальності кафедри МВТ університету та відділення «Електричний зв'язок» коледжу проведені роботи для мінімізації академічної різниці між спеціальностями, дисциплінами.
  5. Сформовано план попередніх лабораторних та практичних робіт кафедри МВТ з метою конкретизації та поглиблення профорієнтаційної роботи, зменшення академічної різниці між дисциплінами коледжу та кафедри МВТ Державного університету телекомунікацій.