Сучасні наукові розробки аспірантів кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій

20:48, 21-09-2023

Порівняння ефективності всенаправлених та вузьконаправлених антен для сигналів з різними частотними характеристиками".

Опис:

Характеристики найрозповсюдженіших антен зазначених типів нелінійно залежать від частоти сигналу, який антена приймає чи передає. В залежності від рівня сигналу, частоти, напрямку випромінювання, поляризації сигналу, ефективність антен може значно відрізнятись. Для отримання максимальної ефективності системи необхідно використовувати спеціалізований приймач, проте при різних типах випромінювання може складатись ситуація, коли необхідне зміна типу приймача для досягнення максимального ефекту.

Наявність обчислених результатів ефективності різних типів приймачів та антен залежно від характеристик отриманого сигналу дозволить проводити перемикання між різними приймачами залежно від умов. Це збільшить ефективність системи шляхом максимізації КПД системи підбором оптимального приймача при різних характеристиках вхідного сигналу в кожен момент часу.

Можливість практичних експериментів:

Використовуючи різні типи атен (всенаправлена, вузьконаправлена, надширокосмугова та інші) та стандартний нестаціонарний генератор радіосигналів можна зафіксувати та дослідити вплив типу антен на ефективність передачі радіосигналу залежно від відстані, потужності, частоти та інших вхідних параметрів.

Додатково має бути досліджено вплив вхідного підсилювача для кожного з типів антен. Залежно від отриманого результату коефіцієнта сигнал/шум можна зробити висновок про доцільність використання підсилювача для різних частот сигналу і його впливу на результат прийому та обробки корисної інформації.

Оптимально проводити ці виміри, використовуючи кілька приймачів в одному місці із різними антенами одночасно, що дозволить повністю нівелювати можливий вплив інших негативних факторів на якість передачі, наприклад, несприятливі погодні умови. Таким чином проведені практичні дослідження будуть мати мінімальний вплив факторів, нерелевантних для отримання результатів, що позитивно вплине на отримання точного висновку.

Отримані практичні закономірності:

В результаті проведення досліджень буде встановлено оптимальну конфігурацію обладнання прийому радіосигналу для пізніх умов оточуючого середовища, положення передавача та частоти радіосигналу. Найбільш значущий результат дасть визначення оптимальної антени для різних довжин хвилі радіосигналу. Завдяки цьому приймач у системі може бути оснащений однією або двома найбільш підходящими антенами під конкретну задачу прийому інформації на певній частоті з максимально можливим ККД та мінімальним показником рівня шум/сигнал.

Отримані результати можуть бути використані в основі протоколу комплектування технічних засобів необхідними антенними пристроями, підсилювачами та іншими додатковими засобами для встановлення стійкого зв'язку.