Укр.

Мікрохвильова система безпроводового доступу UMDS-MeSH

13:19, 28-10-2016

Бездротова мережа  дозволяє скоротити витрати на прокладку дорогого оптичного кабелю, а також значно зекономити на організації крупної розгорнутої локальної мережі в середині самої будівлі. Крім того, вона є оптимальним рішенням у випадку неможливості проведення кабельних робіт в будівлі через особливості конструкції чи по іншим причинам, наприклад, при відмові в проведенні таких робіт зі сторони орендатора будівлі.

В дійсний час покриття зони обслуговування значного розміру послугами доступу до інформаційних ресурсів реалізується вітчизняної розробкою -- системою МІТРІС-ІНТ.

Це  мікрохвильова інтегрована телерадіоінформаційна система  складається з центральної і абонентської станцій, причому центральна станція містить принаймні один передавально-приймальний ствол, що включає в себе передавач, вихід якого через дуплексер підключений до антени, та приймальний тракт.

Але недоліками є те, що система функціонує в ліцензійному і вичерпаному частотному діапазоні та  пропускна здатність прямого та зворотного каналів не дозволяє реалізувати широкосмуговий доступ до інформаційних ресурсів. Враховуючи це, співробітники кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій Сайко В.Г., Казіміренко В.Я., Лисенко Д.О. та Інституту електроніки та зв’язку Української академії наук під керівництвом академіка Української академії наук Наритника Т.М.  розробили технічні рішення, яке  я дозволяє створити на базі формувача інформаційного потоку створити приймально-передавальну центральну станцію із швидкістю передачі до кількох Гбіт/с на канал  передачі даних в обох напрямках із прийнятною вартістю обладнання і забезпечити прийнятну щільність покриття послугами передачі даних зону обслуговування.

На дане технічне рішення отримано Патент  на корисну модель 110181 Україна, H 04 B 7/165 Мікрохвильова система широкосмугового безпроводового доступу UMDS-MESH / Наритник Т.М., Сайко В.Г., Поршнєв В.А., Казіміренко В.Я., Лисенко Д.О., Єрмаков А.В.  заявл.08.04.2016; опубл. 26.09.2016 // Бюл. № 18.

Завідувач кафедри мобільних і відеоінформаційних технологій Д.т.н., професор Сайко В.Г.

тел. (044) 249-25-04