Укр.

Втілення вимог нових професійний стандартів з захисту інформації в навчальний процес кафедра Систем інформаційного та кібернетичного захисту

10:40, 04-01-2024

Кафедра  Систем інформаційного та кібернетичного захисту Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій постійно вдосконалює освітній процес та приступає до заходів по втіленню вимог нових професійних стандартів професійний стандартів з захисту інформації в зміст начальних дисциплін.

Мета вказаних заходів – створення умов для майбутніх вступників щодо навчання та підготовка високопрофесійного фахівця, професіонала в сфері кібербезпеки та захисту інформації, спроможного на високому рівні вирішити службові задання по захисту інформації в умовах впливу сучасних загроз та небезпек в інформаційному просторі.

Предумовою цього є робота Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації по посиленню кадрового потенціалу у сфері інформаційної безпеки та кібербезпеки.

Їі результатом стало те, що Національне агентство кваліфікацій на своєму засіданні схвалило останніх 7 із 15 запланованих до прийняття в 2023 році професійних стандартів з переліку професій у сфері кібербезпеки.

Йдеться про розроблені та запропоновані фахівцями Держспецзв’язку за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» професійні стандарти відповідно наступних професій:

«Керівник структурного підрозділу з питань безпеки інформації та кіберзахисту»;

«Фахівець з криптографічного захисту інформації»;

«Фахівець з технічного захисту інформації»;

«Уповноважений з авторизації безпеки інформації»;

«Аналітик з оцінки вразливостей»;

«Фахівець з тестування систем захисту інформації»;

«Кібероператор»

Подані стандарти враховують найкращі світові практики та спираються на досвід Європейської рамки кваліфікацій і американської Стратегічної освітньої ініціативи у сфері кібербезпеки.

Загалом до державного класифікатора професій було внесено зміни та додано нові професії у галузі кібербезпеки та інформаційної безпеки (наразі їх 27).

Основною метою навчання на нашій кафедри є підготовки студентів до професійної практики в сфері інформаційної безпеки та кібербезпеки. Застосування профстандартів є ключовим елементом у досягненні цієї мети. Ми активно працюємо над адаптацією наших навчальних програм та курсів до вимог профстандартів, щоб забезпечити студентам необхідні знання та навички для професійного росту.

Випускники кафедри матимуть необхідні знання та навички для успішної кар'єри в галузі кібербезпеки. Вони зможуть працювати в державних установах, приватних компаніях, а також у сфері критичної інфраструктури.

Опанування профстандартів дозволяє випускникам мати конкурентну перевагу на ринку праці, оскільки вони володітимуть необхідними знаннями і навичками, відповідними вимогам і стандартам галузі. Це забезпечує їм більш широкі можливості для працевлаштування і професійного розвитку.

Кафедра Систем інформаційного та кібернетичного захисту запрошує всіх, хто зацікавлений у вивченні змісту кібербезпеки, вступати до Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій на кафедру систем інформаційного та кібернетичного захисту