Хмарні служби безпеки і персональні дані

11:21, 05-04-2016

У 2018 році 50% компаній з більш ніж тисячею співробітників будуть використовувати хмарні служби безпеки. Такі прогнози зробила аналітична компанія Gartner.

До 2020 року 95 відсотків невдач безпеки хмарних відбуватиметься з вини клієнта. Проблеми безпеки залишаються найбільш частою причиною відмови від використання послуг громадських хмар. Проте, лише невеликий відсоток інцидентів в області безпеки у підприємств, що використовують хмарні сервіси, був пов'язаний з уразливими, які виникли з вини провайдера. Це не означає, що організації повинні вважати, що все хмарні сервіси безпечні.

Однак, зростаюче визнання відповідальності підприємства за належне використання громадського хмари відбивається в зростаючому ринку засобів контролю хмарних сервісів. До 2018 року 50 відсотків підприємств з більш ніж 1000 користувачів будуть використовувати хмарні сервіси безпеки для моніторингу та управління за використанням SaaS і інших форм суспільного хмари.

«За даними Gartner, в 2020 році, віртуальні персональні асистенти будуть задіяні в 40% мобільних операцій. Замість того, щоб використовувати додатки безпосередньо, ми будемо покладатися на віртуальних персональних асистентів, які будуть передбачати наші потреби, будувати довіру і діяти самостійно від нашого імені, - зазначає директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч. - Беручи це до уваги, можемо сказати, що вже через 5 років персональні дані будуть задіяні всюди, де це можливо ».

Експерти відзначають, що великі хмарні провайдери сьогодні можуть пропонувати значну безпеку персональних даних, адже їх сервіси підлягають міжнародної стандартизації і підкоряються міжнародному законодавству в сфері персональних даних. Тому бізнес може успішно впроваджувати свою політику захисту даних, використовуючи хмарні сервіси.

«Персональні дані - це важливий актив будь-якої компанії, - говорить Надія Васильєва, генеральний директор« Майкрософт Україна ». - Ми це добре розуміємо, тому дотримуємося вимог чинного українського законодавства про захист персональних даних, а також співпрацюємо над його вдосконаленням з різними міжнародними і локальними асоціаціями ». Надія Васильєва також нагадала, що в 2015 році Microsoft першої в світі отримала сертифікат ISO 27018 - міжнародний стандарт безпеки персональних даних в хмарах. В цілому, корпорація володіє понад 100 дата центрами в більш ніж 40 країнах світу.

В Україні вже вдруге відбулася конференція "День захисту персональних даних" (Data Privacy Day) для підвищення обізнаності бізнесу, уряду та користувачів. Учасники в своїх виступах відзначали, що разом зі зростанням кількості підключених до інтернету пристроїв і хмарних технологій, зростає і обсяг персональних даних, які ці пристрої і технології використовують.

Нагадаю, що в Україні діє Закон "Про захист персональних даних", і згідно зі змінами до Закону, які діють з 1 січня 2014 року, відсутня обов'язкова реєстрація баз персональних даних, а уповноваженим органом у сфері захисту персональних даних є Уповноважений Верховної Ради України з прав людини - омбудсмен.