Особливості вступної кампанії до закладів вищої освіти України у 2022 році

11:32, 06-04-2022

Як повідомило Міністерство освіти і науки України на брифінгу 1 квітня 2022р. щодо вступної кампанії у 2022 році, замість ЗНО, буде національний мультипредметний тест (НМТ), який складатиметься з 3 предметів:

• українська мова
  • математика
  • історія України.

Національний мультипредметний тест (НМТ) - це один комплексний тест із 3 оцінками, які оголошуються одразу після його закінчення. Предмети буде оцінено традиційно, тобто за шкалою 100 - 200 балів. За кожен предмет окремий результат. Тестування відбуватиметься протягом 10 днів. Якщо, наприклад, ви не змогли скласти в перший день через повітряну тривогу,  ви зможете скласти в інший. АЛЕ ЩОДНЯ РІЗНІ ВАРІАНТИ!

Демонстраційний варіант НМТ опублікують у червні. Тести будуть за програмою ЗНО.

Тестування проводитимуть у підготовлених центрах здачі - в спеціально обладнаних комп'ютерних класах (частіше у школах). При повітряній тривозі, дітей відведуть у бомбосховища. Після закінчення тривоги тест можна буде продовжити.

Можна вступати з результатами ЗНО 2019,2020,2021 років. Середній бал свідоцтва про освіту, медаль, призові місця в олімпіаді - НЕ буде враховуватися; залишаться коефіцієнти: регіональний, галузевий, сільський, але будуть ЗМІНИ.

Готується Постанова Кабінету Міністрів України щодо обсягів державного замовлення.

Бакалаврат

Вступ для здобуття ступеня БАКАЛАВРА на основі повної загальної середньої освіти відбуватиметься на основі Національного мультипредметного тесту (українська мова + математика + історія України).

Вступ для здобуття ступеня БАКАЛАВРА на базі молодшого спеціаліста - дві предметні оцінки ЗНО 2019-2021 років або Національний мультипредметний тест 2022; діють сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 років за тими ж правилами.

Магістратура

Вступ для здобуття ступеня МАГІСТРА відбувається на основі проведення  єдиного вступного іспиту (ЄВІ), а також єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ)

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) - форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). ЄФВВ передбачає виконання завдань двох тестів: із загальних навчальних компетентностей (ТЗНК) та предметного. Із проєктами програм предметних тестів і програмами ТЗНК можна ознайомитися на сайті МОН.

Єдиний вступний іспит (ЄВІ) - форма вступного випробування з іноземної (англійської, німецької, французької або іспанської) мови для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.

Визначено дату проведення єдиного вступного іспиту (ЄВІ), а також єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) до магістратури за спеціальністю «Управління та адміністрування» відповідно до наказу МОН.

Реєстрація вступників триватиме з 26 квітня до 17 травня 2022 року (18:00).

Єдиний вступний іспит (основна сесія) відбудеться 22 червня.

Єдине фахове вступне випробування складатиметься з двох частин – тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК), який відбудеться 20 червня, а також предметного тесту. Дата проведення предметного тесту:

• управління та адміністрування – 1 липня.

Якщо вступники виявлять бажання складати більше одного предметного тесту, а тести проводитимуться в один день, то під час реєстрації вони оберуть, який складатимуть в основну, а який у додаткову сесію.

Спеціально організована сесія ЄВІ для вступників, які зареєструвалися для участі в основній сесії ЄВІ, але бажають повторно скласти іспит або не зареєструвалися для участі в основній сесії, відбудеться 10 вересня. Реєстрація розпочнеться 26 липня та триватиме до 4 серпня. Сесія проводиться за кошти фізичних осіб.

Україна живе! Україна бореться! Україна переможе!