Укр.

Розробити власний бізнес-проєкт: студенти ДУІКТ взяли участь у стартап-таборі BOOST Camp

09:41, 29-04-2024

З радістю повідомляємо, що п’ятеро студентів кафедри менеджменту Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій (ДУІКТ) – Вероніка Кияниця, Наталія Коцюба, Владислава Жовнер, Маргарита Чернишева та Юлія Терещенко – взяли участь у студентському стартап-таборі BOOST Camp, який проходив у Київському академічному університеті (КАУ) 23-25 квітня 2024 року, та зі своїм стартапом SPOKIY.FM здобули почесне 2 місце!

BOOST Camp – це унікальна можливість для студентів з різних країн світу поринути у світ стартапів, навчитися мислити як підприємці та розробити власний бізнес-проєкт. Протягом 2,5 днів інтерактивних воркшопів, використовуючи структуру сталого бізнесу Единбурзького університету – The Earth Centred Business Design Framework, учасники табору пройшли інтенсивне навчання під керівництвом досвідчених менторів з Норвегії, Австрії, Болгарії та Туреччини.

BOOST-табори відбувалися одночасно в кожній з установ BOOSTalent (Варна, Тромсе, Стамбул, Бургенланд та Київ) і транслювалися в прямому ефірі для інших команд, які є частиною спільноти CloudEARTHi. Тому всі учасники з різних країн, знаходячись у своїх закладах, могли одночасно між собою спілкуватися за допомогою онлайн-мосту, який об'єднав всі команди.

Україну представляли 5 команд:

ExactOptiRoute. Ідея проєкту, що прагне вирішувати проблеми оптимальної маршрутизації та логістики, на основі передових математичнмх моделей та через спеціалізоване програмне забезпечення.

AgroTHERMAL. Розробка обладнання для геотермального опалення та охолодження, яке можна використовувати в сільськогосподарському секторі, на полях, щоб допомогти переходу на відновлювані джерела енергії, декарбонізувати та зменшити витрати.

SPOKIY.FM (SPOKIY FOR MILITARY). Додаток для військових, де основна ідея — це створення інклюзивного додатку зі штучним інтелектом, щоб допомогти військовим під час війни в Україні стабілізувати свій психічний та фізичний стан.

BusinessExp. Ідея надання консалтингових послуг, на основі інтеграції технологій штучного інтелекту та аналітичних методів, з питань ведення бізнесу, оптимізації роботи підприємств, масштабування бізнесу та розвитку продукту.

I.N.N.O. Labs team. Сервіс, що допомагає командам стартапів у галузі високих і глибоких технологій підтвердити екологічність своїх проектів, використовуючи технології штучного інтелекту.

Команди складалися з студентів різних університетів: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України (122 кафедра КАУ), Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій.

Взявши участь у BOOST Camp студенти ДУІКТ не лише здобули цінні знання та навички, але й продемонстрували свої лідерські якості, командний дух та креативність. Їхній стартап - SPOKIY.FM, розроблений під час табору, справив враження на журі та здобув 2 місце серед команд-учасників.

Максим Михайлович Марченко, к.е.н., доцент кафедри менеджменту ДУІКТ, який був модератором заходу від України, пишається досягненнями своїх студентів: "Це значна подія для наших студентів! Їхня участь у BOOST Camp – це не лише цінний досвід, але й свідчення їхнього прагнення до розвитку та вдосконалення своїх навичок. Ми пишаємося тим, що можемо підтримувати талановитих студентів, які прагнуть змінювати світ на краще".

Сподіваємося, що BOOST Camp стане щорічною подією, яка буде надихати та мотивувати студентів ДУІКТ до нових звершень у світі стартапів!