Зарплати українських ІТ-спеціалістів — літо 2023

13:26, 08-08-2023

Ключові результати

• Зарплати айтівців переважно не змінилися з початку повномасштабного вторгнення. Є невеликі коливання медіанних зарплат, проте для більшості спеціалізацій немає стійких тенденцій до зростання чи падіння.
  • Зростають зарплати у найдосвідченіших фахівців з менеджменту проєктів. У другій половині 2022 року на $700 підвищилися зарплати Product Managers, у першому півріччі 2023 — на $400 у Delivery Managers.
  • Зарплати System Analysts продовжують зростати.
  • Data Science залишається однією з найоплачуваніших ІТ-спеціалізацій, проте медіанні зарплати Senior Data Engineer і Senior Data Scientist дещо знизилися за останні пів року.

Медіанні зарплати: динаміка

Продовжують зростати зарплати у найдосвідченіших фахівців з менеджменту проєктів. У другій половині 2022 року помітно більше стали заробляти Product Managers.

Після падіння на початку повномасштабного вторгнення вже рік зростає медіанна зарплата Data Scientists: +$520 (до $3020) за останні пів року. Підвищення пов’язане зі збільшенням частки фахівців рівня Senior і зменшенням кількості фахівців рівня Junior. Можливо, через припинення наймання початківців і завдяки просуванню кар’єрними сходами айтівців з досвідом.

Зарплати аналітиків, фахівців з HR та навчання, як і спеціалістів з підтримки, без значних змін з початку повномасштабної війни.

Медіанні зарплати: порівняння

Data Science

У першій половині 2023 року дещо знизилися зарплати сеньйорів: -$200, до $5650, у Senior Data Engineer; -$850, до $4250, у Senior Data Scientist.

Зарплати джуніорів і мідлів майже не змінилися. Медіанна зарплата Junior — $1023, Middle — $2850.

Помітно змінилася структура фахівців з Data Science: стало менше початківців. Частка інтернів і джунів впала з 26% у грудні 2022 року до 17% сьогодні, натомість зросла кількість Middle і Senior+.

Business, System, Data Analyst

Зарплати System Analysts продовжують зростати. За останні пів року вони збільшилися на $250 (до $2250), а за рік вийшло на $750.

Медіанна зарплата Product Analysts, навпаки, знизилась на $650 за пів року, до $1900, проте це пов’язано зі збільшенням частки фахівців рівня Junior.

Протягом першого півріччя 2023 року в продуктових компаніях зростали зарплати Business Analysts (на $400, до $1900) і BI Analysts (на $225, до $1825).

Project Management

За пів року помітно зросла медіанна зарплата в аутсорсингових і аутстафінгових компаніях Project Managers.

В інших посадах з менеджменту проєктів відбувається невелика корекція медіанних зарплат упродовж року, без чітких тенденцій до зростання чи падіння.

Якщо ви бажаєте стати ІТ-спеціалістом - вам до нас на кафедру системного аналізу!

Освітні програми підготовки бакалавра «Системний аналіз» та магістра "Інтелектуальні системи управління" дозволяють опанувати сучасні технології Big Data, Data Science, Business Іntelligence та інші. В межах освітньої програми вивчаються мови програмування Java, C++, C#, Python, а також проектування сучасних баз даних та знань з різною архітектурою SQL, MySQL.

За даними dou.ua