Алгоритм перших кроків до навчання для майбутніх студентів кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою

11:43, 26-02-2024

У 2024 році абітурієнти вступатимуть до закладів вищої освіти України за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ).

Реєстрація для проходження НМТ буде проходити в онлайн-режимі (березень-початок квітня). Для того, щоб зареєструватися на тест, учаснику спочатку треба створити персональний електронний кабінет. Також необхідно завантажити туди певні документи, вказати інформацію про себе та обрати ті предмети, які він складатиме під час тестування.

Правила проведення НМТ-2024. Цього року тест включатиме перевірку знань з 4 предметів, 3 з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а 1 обирається самим абітурієнтом (українська література, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія).

Усі 4 предмети вступники складатимуть в один день двома блоками по 120 хвилин з невеликою перервою (20 хвилин).

Учасники можуть розподіляти свій час на виконання завдань (наприклад, виконавши завдання з української мови менше, ніж за 60 хвилин, в учасника залишається більше 60 хвилин на виконання блоку завдань з математики), але розподіляти час можна лише у межах великого блоку. Це означає, що після перерви учасник вже не зможе повернутися до завдань першого боку, а матиме можливість виконувати лише завдання з другого.

Учасник НМТ повинен завершити першу частину тесту з 2 предметів до перерви, другу частину тесту ще з 2 предметів – після перерви.

Дати проведення НМТ. Основна сесія НМТ розпочинається 14 травня, проте спочатку складатимуть тест випускники минулих років. Цьогорічні випускники шкіл складатимуть НМТ вже після закінчення навчального року. Це дозволить забезпечити, щоб вони отримали повний обсяг знань, передбачений у межах навчальних програм. Загалом НМТ триватимете до 19 липня.

Точні дати складання тесту випускники отримають у запрошенні в своїх електронних кабінетах напередодні тестування.

НМТ на небезпечних територіях та за кордоном. За словами очільниці УЦОЯО Тетяни Вакуленко, НМТ на небезпечних територіях не буде проводитися. Однак, випускники шкіл, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, або на територіях, де ведуться активні бойові дії, все одно зможуть взяти участь у складанні НМТ, за умови, що вони самостійно приїдуть до тимчасового екзаменаційного центру на тій території України, де тестування проводитиметься. При цьому умови тестування для учасників з окупованої та неокупованої території України не будуть відрізнятися: всім учасникам буде відома адреса тимчасового екзаменаційного центру та дата складання тесту.

Так само учасники НМТ, які тимчасово перебувають за межами України, можуть скласти НМТ в тимчасовому екзаменаційному центрі тієї країни, в якій вони знаходяться, чи найближчої країни, в якій буде організовано тимчасовий екзаменаційний центр.

Відстрочка від мобілізації для студентів. Право на відстрочку від мобілізації залишається для студентів коледжів, училищ, закладів вищої освіти, але рівень освіти має бути вищим за попередньо здобутий.

Наприклад, якщо випускник після закінчення 11 класу школи вступає на бакалаврат до закладу вищої освіти, на магістратуру, то протягом навчання він зберігає за собою право на відстрочку.

В тому ж разі, якщо студент вже отримав ступінь магістра і бажає продовжити навчання за новою спеціальністю на бакалавраті чи магістратурі, то відстрочку від мобілізації він не отримає.

Гранти. Вже з вересня цього року в Україні може запрацювати грантова система оплати навчання в ЗВО. За грантовою системою держава частково сплачує за навчання студента, решту студент сплачує самостійно. При цьому залишається доступним контрактне навчання та навчання за рахунок державного бюджету. Кількість бюджетних місць на окремі спеціальності буде визначена пізніше з огляде на потребу держави у відповідних спеціалістах.

Сума державного гранту на навчання для здобуття вищої освіти буде залежати від результатів ЗНО чи НМТ і від обраної вступником спеціальності. Вступники матимуть можливість скористатися визначеною сумою та спрямувати кошти в державні чи приватні університети, де вони бажають навчатися. Більше інформації про систему грантів можна дізнатися за посиланням.

Бажаємо успіхів майбутнім студентам!!!