Сезонна школа: Що таке Управління Інтернетом?

12:05, 14-12-2023

Кафедра Комп'ютерних наук Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій запрошує учнів старших класів, студентів, аспірантів та викладачів до участі у семінарі ISOC "Сезонна школа: Що таке Управління Інтернетом?", що відбудеться 15 грудня 2023 року в актовому залі о 8.00.

Інтернет як інформаційна система управляється за допомогою склепіння політик та правил. Вони вироблені та продовжують напрацьовуватися спільнотою. Правила, якими визначався розвиток Інтернету 10 років тому в чомусь змінилися, в чомусь залишилися колишніми. Питання блокувань, пропуску та маршрутизації трафіку, розподілу ресурсів, організації нових сервісів, взаємодії з гравцями (акторами) на ринку тощо - питання, вирішення яких допомагає зрозуміти як організована екосистема Інтернет, як і ким вона управляється.

І чи можє бути застосовано до цього процесу поняття "управління"?

Матеріал семінару передбачає розкриття базових понять для Інтернет як екосистеми, пов'язаних з розумінням архітектури управління Інтернет, виникненням та управлінням ресурсами Інтернет (адресами та доменними іменами), правилами та політиками взаємодії Інтернет операторів (провайдерів) між собою та з користувачами, організацією та створенням Інтернет сервісів , формування трастового середовища та вирішення правових спорів, що виникають при наданні Інтернет-послуг та ін. Будуть розкриті та пояснені значення понять Internet Governance, multistakeholder, multistakeholderism, trust.

Тематика семінару буде цікавою для всіх зацікавлених в процесах організації та управлінні Інтернетом. Суспільство Інтернету має на меті сприяти розвитку Інтернету, розробці нових інтернет-технологій та забезпеченню доступності Всесвітньої мережі у світовому масштабі. Офіційно ISOC є некомерційною освітньою організацією. Вона має офіси у Вірджинії (США) та Женеві (Швейцарія). ISOC офіційно володіє правами на всі документи RFC та докладає багато зусиль для практичного впровадження Стандартів Інтернету, описаних у RFC.