Вивчаємо новітні мережні технології

10:37, 07-02-2024

На кафедрі Комп’ютерних наук навчання по мережних технологіях проводиться використовуючи новітні досягнення в цій області. Це стало можливим завдяки співробітництву з компанією Hewlett Packard Enterprise (НРЕ). Компанія Aruba-НРЕ на сьогоднішній день перетворюється у  світового лідера не лише із розробки і впровадження серверних платформ, побудованих на нових фізичних принципах, але також із впровадження нових технологічних підходів до побудови мережної інфраструктури. Кафедра Комп’ютерних наук за рахунок тісної співпраці з компанією Sophela – ексклюзивним представником  компанії Hewlett Packard Enterprise в Україні, має можливість оперативно впроваджувати до навчального процесу усі новітні досягнення компанії.

З 2020 року компанія НРЕ випустила принципово нову лінійку мережних комутаторів з новою операційною системою ArubaOS-CX. ArubaOS-CX - це сучасна програмна система для ядра та агрегації підприємства, яка автоматизує та спрощує багато критичних і складних мережевих завдань. Вона забезпечує підвищену стійкість до відмов та полегшує перебої з нульовим обслуговуванням під час запланованих або незапланованих подій на площині управління. Ключовими нововведеннями в ArubaOS-CX є модульна архітектура в стилі мікропослуг, REST APIs, можливості створення сценаріїв на Python,  та особливо  Aruba Network Analytics Engine (NAE). Aruba Network Analytics Engine (NAE) — це перша у своєму роді вбудована платформа для забезпечення та відновлення мережі. Поєднуючи повну автоматизацію та можливості глибокої видимості операційної системи AOS-CX, ця унікальна структура дає змогу відстежувати, збирати дані мережі, оцінювати умови та вживати коригуючих дій за допомогою простих агентів сценаріїв на основі штучного інтелекту.

Включення до навчального процесу вивчення нового покоління обладнання для побудови конвергентної мережної інфраструктури - принципово нової лінійки мережних комутаторів з новою операційною системою ArubaOS-CX, дозволило зробити рішучий крок в удосконаленні інноваційного змісту навчання кафедри Комп’ютерних наук.

Результати навчання у першому семестрі 2023-2024 навчального року підтвердили вірність прийнятих рішень, що демонструється результатами навчання студентів 2–го курсу з вивчення навчальної дисципліни «Конвергентна мережна інфраструктура». По результатам вивчення дисципліни 363 студенти успішно пройшли міжнародну сертифікацію. Вручення сертифікатів відбудеться у лютому 2024 року. Це надає перевагу нашим студентам на сучасному ІТ-ринку працевлаштування.