Проекти кафедри Технологій цифрового розвитку

16:55, 19-01-2024

Два першокурсники з кафедри "Технології цифрового розвитку", Ружинський Денис та Новостройний Дмитро, взялися за розробку мовної моделі, призначеної спеціально для потреб ІТ-спеціалістів. Цей проєкт спростить розробку програмного забезпечення та написання документації.

Ініціатива студентів полягає у створенні інструменту, що спеціалізується на програмуванні, здатного поліпшити взаємодію з кодом. Революційний аспект проєкту полягає у використанні штучного інтелекту для аналізу та створення коду.

Студенти розпочали з дослідження наявних мовних моделей, аналізуючи як їх можна адаптувати для програмування. Вони зосередилися на вивченні нейронних мереж і методів машинного навчання, щоб створити систему, здатну ефективно обробляти та створювати код.

Основна характеристика цієї моделі – її здатність адаптуватися та вчитися на основі введених даних, що відкриває шлях до неперервного вдосконалення її здібностей у розумінні та генерації коду. Такий підхід може значно спростити робочий процес програмістів.

Зараз вони працюють над розробкою користувацького інтерфейсу, який би був інтуїтивно зрозумілим і зручним для ІТ-фахівців.

Проєкт також передбачає допомогу в створенні технічної документації, що важливо для ясності та зрозумілості програмних продуктів.

Ця робота має великий потенціал для впливу на практичні аспекти роботи ІТ-спеціалістів і сприятиме інноваціям у галузі. Це підкреслює значення академічного середовища у розробці рішень, які можуть мати великий вплив на професійну сферу, особливо у сфері штучного інтелекту.

Цей проєкт - яскравий приклад того, що навчання на цій кафедрі відкриває можливості для реалізації себе та проєктів зі світовим значенням.