Що вивчати розробникам у 2024му

21:19, 11-02-2024

Цей рік принесе нові тренди та потреби в індустрії. Саме тому ми зібрали перелік мов програмування, які домінуватимуть в 2024 році.

Python

Python залишається на вершині списку завдяки своїй універсальності, простоті синтаксису та широкому спектру застосувань. Від веб-розробки до наукових обчислень, від машинного навчання до розробки програмного забезпечення – Python є мовою вибору для багатьох програмістів. Його спільнота та екосистема бібліотек продовжують розширюватися, що лише збільшує його привабливість.

JavaScript залишається незамінним у світі веб-розробки. Ця мова програмування є ключовою для створення динамічних та інтерактивних веб-сайтів. З появою фреймворків, таких як React, Vue та Angular, JavaScript розширив свої можливості далеко за межі клієнтської частини, охоплюючи серверну розробку через Node.js, що робить його незамінним інструментом для повного стеку розробників.

Rust

Rust швидко набуває популярності серед розробників, особливо у сферах, де потрібна висока продуктивність та безпека, таких як системне програмування та вбудовані системи. Його унікальні особливості, такі як власність пам'яті та безпечні вказівники, запобігають багатьом типам помилок, які зустрічаються в інших мовах. Rust є відмінним вибором для тих, хто прагне розробляти надійне та ефективне програмне забезпечення.

TypeScript

TypeScript продовжує набирати популярності як строго типізована надбудова для JavaScript, що дозволяє розробникам легше керувати великими кодовими базами та уникати помилок на ранніх етапах розробки. Його інтеграція з JavaScript-екосистемою та підтримка з боку різноманітних інструментів розробки роблять TypeScript ідеальним вибором для розробки складних веб-додатків та підприємницьких рішень.

Go

Go, розроблений в Google, продовжує залучати увагу завдяки своїй простоті, ефективності та швидкості. Ця мова програмування оптимізована для мультипроцесорних систем і відома своєю здатністю легко обробляти великі навантаження. Go широко використовується для розробки високопродуктивних серверних додатків, розподілених систем та мікросервісних архітектур.

Kotlin

Kotlin, офіційно підтримуваний для розробки Android-додатків, продовжує набирати популярність серед мобільних розробників. Його сумісність з Java, а також зосередженість на безпеці та чистоті коду, робить Kotlin привабливим вибором не тільки для мобільної розробки, але й для розробки на стороні сервера та навіть для веб-розробки.

Swift

Swift, розроблений Apple для розробки на iOS і macOS, продовжує бути основним вибором для розробників у екосистемі Apple. Ця мова програмування зосереджена на продуктивності, безпеці та модернізації, пропонуючи розробникам зручні та потужні інструменти для створення швидких та надійних додатків.

Запрошуємо навчатися на кафедру "Технології цифрового розвитку", де ви зможете набути потрібних знань для кар'єрного зростання.