Мови програмування НАСА та SpaceX

08:22, 13-02-2024

Чи коли-небудь вас цікавило, якими мовами програмування користуються НАСА та SpaceX? Якщо ви ще не замислювалися над цим, то ця стаття стане в нагоді.

НАСА

НАСА зарекомендувало себе проведенням місій з дослідження Місяця, Марсу, інших планет та астероїдів. У минулому для реалізації цих завдань організація застосовувала такі мови програмування, як Асемблер, HAL (спеціалізована мова програмування, розроблена НАСА) та Ada. Зараз використовується:

1. C і C++ є основними мовами для багатьох космічних місій НАСА, особливо коли йдеться про розробку низькорівневого програмного забезпечення для керування апаратурою і обробки даних в реальному часі.
  2. Python використовується для аналізу даних, моделювання та автоматизації тестування. Він також часто застосовується в наукових дослідженнях та для розробки алгоритмів штучного інтелекту.3. Java застосовується для розробки міжплатформенного програмного забезпечення, що може включати системи керування місіями та інтерфейси користувача.

SpaceX

SpaceX, компанія, заснована Ілоном Маском, зосереджена на зниженні вартості космічних польотів та мрії про колонізацію Марса. SpaceX використовує сучасні технології та методики програмування для розробки своїх ракет і космічних кораблів, таких як Falcon Heavy та Dragon. Ці компанія використовує:

1. C++ є основною мовою програмування, використовуваною в SpaceX для розробки програмного забезпечення керування ракетами і космічними кораблями. Важливість цієї мови обумовлена її ефективністю та гнучкістю, що дозволяє створювати високопродуктивне програмне забезпечення.
  2. Python також часто застосовують в SpaceX, зокрема для аналізу даних, тестування програмного забезпечення та автоматизації різноманітних процесів. Його гнучкість і зручність у використанні роблять Python ідеальним вибором для швидкої розробки та прототипування.
  3. JavaScript і Web-технології використовуються для розробки інтерфейсів користувача, як-от дашборди для моніторингу стану ракет і космічних кораблів в реальному часі. Це дозволяє інженерам та операторам місій отримувати важливу інформацію в зручній та інтуїтивно зрозумілій формі.

Запрошуємо навчатися на кафедрі "Технології цифрового розвитку", де ви зможете отримати знання з цих та інших мов програмування та досягти значних успіхів.