У приголомшливому акті алхімії водень перетворився в метал, який може революціонізувати технологію і космічні польоти

18:30, 12-03-2017

Протягом майже 100 років вчені мріяли перетворити найлегший з усіх елементів - водень - в метал. Тепер, в приголомшливому акті сучасної алхімії, вченим Гарвардського університету вдалося нарешті створити крихітну кількість самого рідкісного і, можливо, самого цінного матеріалу на планеті, повідомили в журналі Science.

Використання металевого водню теоретично може революціонізувати технологію, що дозволяє створювати надшвидкі комп'ютери, високошвидкісні левітуючі потяги, ультраефективні транспортні засоби і значно поліпшити майже все, що пов'язано з електрикою. І це також може дозволити людству досліджувати космос як ніколи раніше. Але перспектива цього світлого майбутнього може виявитися під загрозою, якщо наступний крок вчених - встановити, чи стабільний метал при нормальних тисках і температурах.

Професор Ісаак Сільвера, який зробив прорив з доктором Рангой Діас, сказав: «Це святий Грааль фізики високого тиску. «Це перший в світі зразок металевого водню, тому, коли ви дивитеся на нього, ви дивитеся на те, чого ніколи не було».

На даний момент крихітний шматок металу можна побачити тільки через два алмаза, які були використані для роздавлювання рідкого водню при температурі, набагато нижче нуля. Необхідний тиск був величезним - більше, ніж в центрі Землі. Зразок залишався замкненим в цій хватці, але к в найближчі кілька тижнів дослідники планують обережно послабити тиск. Згідно з однією з теорій, металевий водень буде стійкий при кімнатній температурі.

«Це означає, що якщо ви знімете тиск, водень залишиться металевим, подібно до того, як алмази формуються з графіту під інтенсивним теплом і тиском, але залишаються алмазами, коли тиск і тепло спадають», - сказав він.

Якщо це так, то його властивості як суперпровідника можуть значно поліпшити все, що використовує електрику.

«До 15 відсотків енергії втрачається при розсіюванні під час передачі, тому, якщо ви можете прокладати дроти з цього матеріалу і використовувати його в електричній мережі, це може змінити цю історію», - сказав учений.

Металевий водень може також перетворити зусилля людства по дослідженню нашої сонячної системи, надавши форму ракетного палива, майже в чотири рази більш потужну, ніж найкраще з доступних сьогодні.

Спеціалізація: Оптичні системи та мережі зв`язку

Крім базових знань з побудови та функціонування телекомунікаційних мереж, студенти вивчають принципи побудови мереж зв'язку на основі сучасних мережних технологій, зокрема WDM та різновидів, мережні технології і стандарти, магістральні транспортні мережі, локальні мережі та мережі доступу, а також апаратуру систем передачі для зазначених мереж, сучасні технології проектування, будівництва та експлуатації волоконно-оптичних ліній зв’язку, здатних забезпечити найвищу швидкість передачі інформації, технології прокладання оптичного кабелю, а також отримують навички зварювання оптичного волокна, вимірювань на волоконно-оптичних лініях зв’язку та у волоконно-оптичних системах передачі за допомогою сучасного обладнання, експлуатації ВОСП та їх елементів.

Спеціалізація: Оптичні системи та мережі зв`язку