Марсохід Perseverance – новий крок у освоєнні космічного простору

10:34, 24-02-2021

Назва Державного університету телекомунікацій говорить про те, яких фахівців він готує. Підготовка фахівців зв’язківців свідчить про те, що наш університет зараз перебуває на передньому краї дуже затребуваного напряму – галузі зв’язку. В університеті є, навіть, кафедра штучного інтелекту.

Дотримуючись інноваційних принципів, на кафедрі фізики студентів знайомлять з сучасними досягненнями науки і техніки. І ось надзвичайно вражаюча подія - 18.02.21 року відбулася успішна посадка зонду НАСА марсоходу Perseverance («Марс-2020») на поверхню планети Марс, який стартував майже 7 місяців тому і пройшов біля 500 млн км.

Perseverance прибув на Марс шукати сліди інопланетного життя. Посадка відбулася в автоматичному режимі, бо вчені не змогли б здійснити її коригування у випадку не штатної ситуації (із-за великої відстані сигнал від Землі до Марсу йде біля 10 хвилин). Вперше було використано для м’якої посадки зонду не тільки парашут, але і спеціальна платформа із двигунами для гальмування, яка автоматично управлялася за допомогою телеметрії.

Вага  марсоходу біля 1 тони. Живлення  його здійснюється радіоізотопним термоелектричним генератором. У марсоходу є  кілька камер для зйомок Марсу, два мікрофони для запису звуку, роботизований безпілотний літальний апарат -  гвинтокрилого типу (дрон) , що буде досліджувати можливі цілі для руху його на поверхні Марсу. Є апарат для вироблення кисню із атмосфери Марсу, яка містить в основному лише вуглекислий газ, пристрої для забору ґрунту, який планується  в подальшому доставити на Землю.

Конструкція нового марсоходу створена на основі попереднього марсоходу «Кьюриосити», який працює і зараз. По розміщенню наукових приладів марсоходу приймали участь багато дослідників та інженерів із усього світу

«Марс-2020» є одним із трьох місій космічних апаратів відправлених до Марсу у липні 2020 року. Іншими місіями стали «Аль-Емаль» Космічного агентства ОАЕ і «Тяньвень-1» Китайського національного управління. Ці місії  прибули до Марсу у лютому 2021 року і рухаються по орбітам навколо Марсу.

Така інформація може бути корисною для студентів Державного університету телекомунікацій, який готує фахівців зв’язку. Це дуже цікава, перспективна  і затребувана спеціальність.

Запрошуємо майбутніх абітурієнтів поступати до нашого Державного університету телекомунікацій!