Укр.

Нова соціологічна дисципліна - астросоціологія

12:26, 27-02-2021

Під час вручення премії Axel Springer, котра присуджується авторам, які викликали суспільний резонанс ідей, голова компанії Space X − Ілон Маск заявив, що перша людина ступить на поверхню планети Марс через шість років, а якщо все буде добре, то ця подія зможе відбутися на два роки раніше − у 2024 р. Останнім часом новини про заселення Марсу переповнюють інформаційний простір, що актуалізує безліч питань. А чи буде потрібна на новій, заселеній людьми планеті соціологія? Чи будуть виникати у людей в космосі такі самі проблеми, що й на Землі?

Дослідження виходу людства за межі Землі з соціологічних позицій стає предметом нової соціологічної дисципліни - астросоціології - галузевої соціології, що буде вивчати явища, які виникатимуть під час освоєння і присвоєння космічного простору та формувати колективне уявлення щодо утворення соціальних спільнот локалізованих в Космосі.

Сьогодні здається дивним, що лише кілька людей змогли висадитись на Місяць, а далі, Космос ніхто не вивчав. Тому його розуміння знаходиться за межами нашого життєвого досвіду, а отже уявляє науковий інтерес. Не виключено, що людина поза часом і поза простором буде просто позбавлена сенсу життя, а єдиним способом урізноманітнити перебування у Космосі стане пошук пригод... Тому перед астросоціологіей ставиться завдання визначити як змінюється соціальний простір в Космосі. Теоретична проблема астросоціологіі формулюється питанням: «Наскільки існуючі соціологічні теорії дозволять дослідити особливості соціальної взаємодії в рамках окремих малих груп, які освоюють нові планети?».

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси