Положення про кафедру Штучного інтелекту
Кафедра Штучного інтелекту здійснює навчання студентів за спеціальністю 122 – Комп’ютерні науки (Освітньо-професійна програма «Штучний інтелект»).
На даний час технології штучного інтелекту використовуються практично у всіх сферах, включаючи ІТ, транспортну, медичну, фінансову, промислову та ін., тому зростає попит на кваліфікованих фахівців, здатних вирішувати задачі, пов’язані зі створенням та навчанням штучних нейронних мереж, розпізнаванням мови та зображень, аналізу великого обсягу даних.
Розвиток штучного інтелекту призведе до покращення процесів управління, розвитку відносин виробників зі споживачами, оптимізації всіх бізнес-процесів, вдосконаленню планування та кадрової роботи. У найближчому майбутньому людину будуть оточувати все більше «розумних речей» за допомогою яких можливо буде вирішувати багато задач з високою швидкістю і точністю.
Кафедра Штучного інтелекту готує фахівців з розробки інформаційних технологій для управління інформаційними системами і процесами різного призначення.
Завдяки плідним відносинам кафедри Штучного інтелекту з компаніями- партнерами «Grid Dynamics», «Kharkiv IT Cluster», «Хуавей», «CISCO», «Lifecell», «Hewlett Packard Enterprise», студенти мають можливість вдосконалити професійні компетенції, наблизитися до світових вимог роботодавців та викликів сьогодення, бути обізнаними з інноваційними напрямками діяльності компаній.
Кафедрою заключенні договори про співпрацю з компаніями «Grid Dynamics», «Kharkiv IT Cluster», «Українські системні інновації», Інститут проблем штучного інтелекту, «Антек-Телеком», які є потенційними роботодавцями для студентів кафедри, де вони мають можливість проходити стажування з подальшим працевлаштуванням.
Кафедра організовує і проводить навчальні практики у компаніях партнерах кафедри. Всі види практики надають студентам можливості отримання первинних знань про професію; набуття теоретичних знань і практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; практичного застосування та удосконалення набутих на кафедрі теоретичних знань і практичних умінь і навиків на виробництві компаній – партнерів кафедр.
Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу.
В навчальному процесі приймають участь представники компаній-партнерів кафедри Штучного інтелекту. Фесенко Максим Анатолійович представник науково-дослідного інституту МВД викладає дисципліну «Технології Smart-систем», яка формує систему базових знань smart-технологій та спрямована на набуття практичних умінь та навиків з питань впровадження smart-технологій.
Участь провідних ІТ-компаній у навчальному процесі дозволяє студентам отримати практичні знання, які на сьогоднішній день є найбільш актуальними!
При добросовісному навчанні випускники кафедри Штучного інтелекту зможуть побудувати успішну кар’єру та забезпечити собі гідне фінансове майбутнє!
Кафедра Штучного інтелекту – це сучасна кафедра з прогресивним підходом у викладанні дисциплін, на якій проводиться відмінна теоретична та практична підготовка студентів враховуючи останні досягнення науки і розвиток технологій.
Навчання на кафедрі 50% навчальних занять проводиться практично.
В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови.
На кафедрі втілена система поглибленого вивчення англійської мови, яка забезпечує її засвоєння за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2. На 1-му та 2-му курсах заняття з англійської мови проводяться по 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.
Відмінна підготовка студентів кафедри стала можливою завдяки укомплектуванню кафедри високопрофесійними викладачами та кращими працівниками компаній-партнерів кафедри. Вони надають нашим студентам теоретичні знання та практичні уміння і навики їх використання при роботі на обладнанні останнього покоління, апаратно-програмних комплексах та програмному забезпеченні компаній партнерів кафедр – потенційних роботодавців.
Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет 5 Гбіт, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.
Кафедра Штучного інтелекту створює всі умови для становлення майбутнього науковця. З цією метою на кафедрі працюють гуртки, на яких студенти починаючи з першого курсу можуть поглиблювати власні знання, а також розвивати вміння та навики вивчаючи мови програмування С++ та Python.
В межах навчального процесу, студенти кафедри, які добросовісно навчались і опанували знання з дисциплін освітньої програми отримують міжнародні сертифікати від компаній-партнерів кафедри, які підтверджують практичні знання за напрямком HCIA-AI (Штучний інтелект) від компанії «Huawei» та PCAP: основи програмування на Python від компанії CISCO, HPE Accredited Technical Associate (HPE ATA): Networks.
Сертифікати, надають право на отримання першого високооплачуваного робочого місця!
на бюджет або контракт:
на бюджет або контракт:
Перелік документів для вступу на 1 курс спеціальності 122 Комп’ютерні науки Освітня програма «Штучний інтелект» |
Перелік документів для вступу на 2 та 3 курс спеціальності 122 Комп’ютерні науки Освітня програма «Штучний інтелект» |
---|---|
|
|
Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною!
Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце!
Контакти для зворотного зв’язку з завідувачем кафедрою Штучного інтелекту для обговорення та вирішення додаткових питань, які виникнуть у вступника чи його батьків.
Завідувач кафедри Штучного інтелекту,
д.т.н., доцент Зінченко Ольга Валеріївна
Email: ZinchenkoOV@gmail.com
телефон: +38 (063) 350-32-63
Viber / Telegram: +38 (063) 350-32-63
Ми в Telegram: https://t.me/+ILxaFwKQG3o0YTNi
На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.
Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.
Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної та наукової роботи студентів.
5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.
Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:
Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.
На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.
Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.
Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.
На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки кафедри.
Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.
Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.
Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.
На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.
Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:
В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.
В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:
Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.
Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 217
тел. (044) 249-25-24