Укр.

Знання — ключ до успіху: як програмістам та розробникам забезпечити собі роботу в індустрії IT

10:23, 07-02-2024

Отримати першу роботу в IT буває важко, але якщо мати знання, навички, вміння та комунікативні якості, то можна стати конкурентноспроможним джуніором.

Навчаючись на освітній програмі «Інженерія програмного забезпечення» студенти отримують знання та розвивають ключові навички для отримання омріяного джоб-офферу в ІТ компанії, а саме:

• Мови програмування

Володіння кількома мовами програмування (Python, JavaScript, Java, C#, С++, HTML, CSS, Swift, TypeScript) є важливою навичкою для будь-якого програміста-розробника програмного забезпечення.

• Розробка ігор

Вміння програмувати на мові C#,  розробляти 2D та 3D ігри на Unity, працювати з необхідними фреймворками, створювати поведінкові та ігрові сценарії, налаштувати системну безпеку, знати основні патерни та принципи веб-дизайну.

• Програмування мобільних пристроїв

Вміння створювати зручні мобільні додатки (застосунки), які будуть безвідмовно працювати, мати інтуїтивно зрозумілий і цікавий інтерфейс, бути корисним і багатофункціональним для кінцевого користувача, і, звичайно ж, прибутковим для замовника. Для цього потрібні такі навички: CSS і HTML, середовище розробки Cocoa / Xcode, мови програмування Objective-C / С ++, Java; HTTP, XML, принципи об’єктно-орієнтованого програмування, СУБД; Знання Android, iOS SDK, шаблони проектування, поширені бібліотеки і архітектуру iOS, Android, скриптові мови програмування (Python), принципи клієнт-серверної моделі взаємодії додатків; знання вимог до релізів додатків в AppStore і Google Play; навички роботи з Core Data (фірмової локальною базою даних від Apple, яка побудована за типом SQL); уміння розбиратися в чужому коді.

• Робота з системами контролю версій

Навички роботи з системами контролю версій, такими як Git, допомагають ефективно керувати кодовою базою та спілкуватися з іншими членами команди.

• Бази даних

Вміння працювати з реляційними базами даних такими, як MySQL, PostgreSQL, та мовою SQL.

• Web-розробка

• ООП (Об'єктно-орієнтоване програмування)

Розуміння основ ООП допоможе створювати більш структурований і підтримуваний код.

• Тестування коду

Навички написання юніт-тестів та взаємодія зі знімками та іншими інструментами для тестування.

• Технічна англійська мова для IT-фахівців

Вільне володіння англійською мовою є запорукою успіху, оскільки це основна мова спілкування у глобальній ІТ-спільноті. ІТ-проекти часто передбачають співпрацю між командами, що розташовані в різних країнах.

• Soft Skills

Розвиток особистих якостей для успішної роботи в команді таких, як структурне і аналітичне мислення, уважність, навички комунікації, креативність, відповідальність.

Ці навички є необхідними для отримання першої роботи в IT!

Отримайте ключ до власного професійного росту!