Укр.

Які напрямки діяльності може обрати менеджер?

13:42, 26-06-2023

Професія менеджера є актуальною і важливою для будь-якої організації, незалежно від її розміру чи галузі діяльності. Адже, не зважаючи на те, як швидко змінюється світ, в компаніях та організаціях завжди потрібні люди, які відповідають за планування, організацію, мотивацію, контроль та координацію, встановлюють цілі, сприяють досягненню успіху.

Прийнято вважати, що для того, щоб займати менеджерські посади, необхідно з самого початку володіти видатними лідерськими навичками. Але це не зовсім так. По-перше, ці навички можна розвинути, паралельно отримуючи необхідні теоретичні професійні знання. По-друге, менеджмент настільки різноманітна сфера, що тут можуть знайти себе люди з найрізноманітнішими мета-навиками та вподобаннями. Любиш організовувати вечірки для друзів? Плаваєш, як риба в воді, в соціальних мережах? Вмієш ставити цілі та розписувати по пунктикам їх досягнення? Любиш спілкуватися з новими людьми? Вигадувати нові товари чи послуги? А може, працювати з цифрами та комп’ютерами, збирати дані та аналізувати їх? Розмаїття професій в менеджменті дозволяє обирати ті напрямки, що пасуватимуть найкраще. Які ж це напрямки?

Професія

Сфера відповідальності

Функції та обов'язки

Менеджер-адміністратор

організаційне управління та координація роботи офісу або компанії

планування та координація діяльності офісу, управління адміністративним персоналом, контроль ресурсів та бюджету, організація звітності

HR-менеджер

управління людськими ресурсами

рекрутинг та підбір персоналу, проведення співбесід, організація навчання та розвитку персоналу, адміністрування кадрових процесів, управління працевлаштуванням та заробітною платою

Event-менеджер

планування та керування подіями або заходами

розробка концепції події, вибір та координація локації, контроль бюджету, управління командою та постачальниками послуг, реклама та просування події

Офіс-менеджер

організація та управління роботою офісу

забезпечення ефективної роботи офісу, управління адміністративним персоналом, організація робочих процесів, контроль виконання завдань та впровадження процедур

PR-менеджер

планування та реалізація стратегій зв'язків з громадськістю

встановлення та підтримка відносин з медіа та громадськістю, розробка прес-релізів та матеріалів для ЗМІ, організація прес-конференцій та подій, управління кризовими ситуаціями

Менеджер проектів

планування та керування проектами

визначення цілей проекту, розробка плану проекту, координація роботи команди, контроль бюджету та графіка, забезпечення виконання завдань та досягнення поставлених цілей

R&D-менеджер

управління дослідженнями та розробками нових продуктів або технологій

планування та організація дослідницьких проектів, координація роботи дослідницьких груп, контроль бюджету та графіків, впровадження інноваційних рішень

Account-менеджер

управління відносинами з клієнтами та розвиток бізнесу

залучення нових клієнтів, підтримка існуючих клієнтів, розробка стратегій продажів, ведення переговорів та укладання контрактів

SMM-менеджер

управління соціальними медіа та просування бренду в інтернеті

розробка стратегії SMM, управління контентом та рекламою в соціальних мережах, аналіз ефективності кампаній, взаємодія зі спільнотою та клієнтами

Бренд-менеджер

управління брендом компанії та його розвитком

розробка стратегії бренду, позиціонування на ринку, аналіз ринку та конкурентів, розробка та впровадження маркетингових кампаній, контроль і підтримка брендового іміджу

Фінансовий менеджер

управління фінансами та фінансовою стратегією компанії

планування та прогнозування фінансових ресурсів, управління бюджетом, фінансовий аналіз та звітність, управління ризиками та інвестиціями

Антикризовий менеджер

управління ситуаціями кризи та запобігання їх виникненню

аналіз ситуації та виявлення проблем, розробка та впровадження стратегій запобігання кризовим ситуаціям, координація та керівництво діями під час кризи, співпраця зі стейкхолдерами та зовнішніми організаціями

Регіональний менеджер

управління діяльністю компанії в певному регіоні або території

розробка стратегії розвитку на регіональному рівні, управління командою та дилерською мережею, аналіз ринкових умов та конкурентів, досягнення продажних цілей

Топ-менеджер

стратегічне управління та прийняття стратегічних рішень на високому рівні

визначення стратегії компанії, встановлення цілей та планування розвитку, управління відносинами з ключовими партнерами, прийняття стратегічних рішень

Звичайно, кожна з цих професій має свої особливості та специфіку, це лише загальний і неповний огляд професійних обов'язків. Кожна конкретна робоча посада може мати свої особливості, в залежності від конкретного роботодавця та галузі діяльності

Професія менеджера є динамічною, стимулюючою та привабливою, має багаті можливості для кар'єрного росту. Вона буде цікава для людей, які прагнуть займатися управлінням, розвиватися та впливати на успіх компаній.

Запрошуємо вас на навчання за спеціальністю 073 – Менеджмент! Професійна команда викладачів допоможе отримати глибокі знання та практичні навички у найрізноманітніших сферах менеджменту, а активна участь у студентському житті, практики та стажування сприятимуть розвитку лідерських та комунікативних навичок під час навчання в університеті!